Поліцейські зможуть залучати кішок як свідків злочину
Домашні тварини нерідко стають очевидцями злочинів, і тепер вони можуть виступати надійними свідками присутності тієї чи іншої людини в будинку. Щоб зібрати їхні «показання», поліцейським потрібна ватяна паличка, пробірка та невеликий аналіз у лабораторії.
У популярній комп'ютерній грі «The Elder Scrolls V: Skyrim» гравці, які вирішили порушити місцеві закони та стягнути з чужого будинку солодкий рулет, можуть зіткнутися з кумедною ситуацією, коли свідком, який згодом здав їх міській сторожі, стане курка, що блукала неподалік. Звучить абсурдно, але не так далеко від реальності, де скоро надійними свідками правопорушень зможуть виступати кішки та собаки.
Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі Forensic Science International: Genetics Supplement Series, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Штучний інтелект може передбачати злочини на тиждень наперед
Річ у тому, що наші домашні улюбленці, перебуваючи у будинках, постійно збирають на свою шерсть зразки людської ДНК. До цього дослідники не звертали уваги, чи досить хороші такі зразки, щоб за ними можна було встановити особистість людини та, наприклад, точно відповісти на запитання, чи був якийсь «містер Х» у будинку потерпілого до злочину. Тепер дослідники з Фліндерського коледжу науки та інженерії (Австралія) у співпраці з Департаментом судово-медичної експертизи поліції штату Вікторія відповіли на це питання, зібравши зразки людської ДНК із шерсті 20 кішок із різних будинків.
Читайте також: Вчені назвали 6 важливих факторів, які потрібно врахувати, перш ніж завести кота
Результати ДНК-аналізу показали, що кішок, у яких взяли невеликий мазок з вовни, справді можна «залучати» як свідків присутності людини в будинку: у 80 відсотках зразків ДНК містилося достатньо для її виявлення, а в 70 відсотках дослідники змогли визначити належність генетичного матеріалу конкретній людині.
Таким чином, завдяки котячій шерсті слідчі зможуть пов'язати присутність певної людини з будинком, де мешкає кішка.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки