Які хвороби та патології "діагностували" Путіну за час вторгнення РФ в Україну – повний список
Хоча достовірні відомості про здоров’я Володимира Путіна залишаються однією з головних таємниць Кремля, українська розвідка вважає, що диктатор серйозно хворий. За час вторгнення РФ в Україну різні гіпотези про хвороби Путіна обговорювалися в десятках публікацій західних ЗМІ, зокрема як один із чинників, які можуть впливати на рішення Путіна під час війни, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Ще в травні 2022 року глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Путін хворий на рак, а також має інші серйозні захворювання.
«Ми повністю підтверджуємо цю інформацію [про онкологічне захворювання у Путіна – прим. ред.]. У нього кілька тяжких хвороб, одна з яких рак», – сказав Буданов в інтерв'ю Українській правді. Однак він закликав не сподіватися на близьку смерть диктатора. «Сподіватися на те, що Путін загине завтра, не варто. У нього, як мінімум, кілька років ще є. Подобається це нам чи ні, але це правда.», - констатував Буданов.
Чутки про хвороби Путіна спалахують з новою силою щоразу, коли для цього дає підстави його поведінка, зовнішній вигляд чи жестикуляція — навіть усупереч тому, що в липні 2022 року директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що Путін «занадто здоровий», а глава британської розвідки Мі-6 Річард Мур тоді ж зазначив: «Немає жодних доказів того, що Путін серйозно хворий».
НВ нагадує, які саме хвороби раніше «діагностували» 7-річному Володимиру Путіну світові таблоїди та ЗМІ з посиланням на власні джерела.
Хвороба Паркінсона
Хвороба Паркінсона - дегенеративне захворювання головного мозку, що супроводжується симптомами порушення рухової функції (уповільненістю рухів, тремором, ригідністю та втратою рівноваги) та іншими ускладненнями. Серед них – зниження когнітивних функцій, психічні розлади, порушення сну, болі та розлади чутливості. За даними ВООЗ, в усьому світі хвороба Паркінсона за темпами зростання інвалідності та смертності випереджає інші неврологічні розлади.
Повідомлення про те, що у Путіна діагностували хворобу Паркінсона , з'являються в британських таблоїдах щонайменше з квітня. На початку листопада про це знову написала газета The Sun, посилаючись на електронне листування з близьким до Кремля джерелом у російських спецслужбах. "Я можу підтвердити, що у нього діагностована хвороба Паркінсона на ранній стадії, але вона вже прогресує", - цитує The Sun свого інсайдера. Навесні 2022 року цей же таблоїд посилався на анонімний телеграм Телеграм-канал Генерал СВР, де неодноразово публікувалися непідтверджені чутки про те, що Путін нібито давно страждає на хворобу Паркінсона (наприклад, ось цитата з публікації в цьому каналі від 26 листопада 2020 року: «Ми стверджуємо, що використовується комбінація препаратів із блокування симптомів хвороби Паркінсона [у Путіна], у тому числі тремору. При використанні цих препаратів вкрай утруднені рухи проблемною правою рукою, що ви можете нерідко бачити по ТБ. При інших комбінаціях препаратів рухи правою рукою вільні, але зникає концентрація і з'являється легке запаморочення»).
Читайте також: Схуд і ослаб: з'явилися нові подробиці стану здоров'я Путіна
Паркінсонізм та проблеми з моторикою
Паркінсонізм - неврологічний синдром, що характеризується низкою симптомів: тремором, ригідністю м'язів (стійке підвищення м'язового тонусу), нестійкістю постави (нездатність утримувати рівновагу, труднощі ходьби, падіння) та брадикінезією (уповільнений темп рухів, складність початкових рухів, складність поворотів). Паркінсонізм може бути як первинним, коли його провокує хвороба Паркінсона, так і вторинним — коли його причиною є інші фактори (інсульти, пухлини, важкі черепно-мозкові травми, також існує медикаментозний, токсичний, метаболічний паркінсонізм та інші його форми).
Наприкінці квітня німецька DW на тлі чуток про хворобу Паркінсона у Путіна обговорила з неврологами ймовірність того, що російський диктатор страждає на симптоми паркінсонізму — незалежно від того, чим він викликаний. Рей Чадхурі, невролог із Лондонського університету, підкреслив, що хворобу Паркінсона та паркінсонізм неймовірно важко діагностувати, і їх можна визначити лише за умови особистого ретельного неврологічного обстеження. «Одутлуватість обличчя або тремор можуть бути викликані багатьма причинами», — додав Чадхурі.
На початку вересня лікар-невролог Олександра Щебет в інтерв'ю НВ охарактеризувала як «цілком можливі» припущення про те, що у Путіна є певні прояви паркінсонізму». «Нагадаю, один із симптомів хвороби Паркінсона та синдрому паркінсонізму — тремор кінцівок у стані спокою. Якщо рука перебуває в русі, це стає менш помітним. А якщо людина хапається за предмети, наприклад, стіл, то фізично напружує м'язи і таким вольовим зусиллям цей тремор поки що може стримати», – пояснила Щебет.
Український психолог Дмитро Попов улітку 2022 року також звернув увагу, що у Путіна "права сторона працює вкрай неправильно" - ймовірно, через вторинне ураження хребта чи нервової системи. «Путін стоячи на трибуні - він правша - у нього стояла чашка кави або чаю з правого боку, а він узяв лівою рукою, переклав у праву і після цього випив. Це показник того, що права сторона не працює. Він боявся взяти правою рукою цю склянку, щоби щось не сталося», — навів приклад Попов.
Синдром неспокійних ніг
Синдром неспокійних ніг - сенсомоторний неврологічний розлад, що виявляється підвищеною руховою активністю нижніх кінцівок переважно у стані спокою. Цей стан характеризується неприємними відчуттями в нижніх кінцівках, які з'являються в стані спокою, найчастіше в похилому віці, і змушують хворого здійснювати рухи, що полегшують їх. Синдром часто спричиняє порушення сну.
У вересні увагу соцмереж та багатьох західних таблоїдів привернули дивні рухи ніг Володимира Путіна під час кількох публічних виступів, коли він сидів на стільці перед групою дітей, спілкуючись із ними та міцно стискаючи мікрофон. При цьому він робив неприродні рухи ногами, совався на стільці та періодично хапався вільною рукою за його бильце, зауважили британський таблоїд Daily Mail та американське видання аналогічної ніші New York Post. У репортажах федеральних каналів Путіна переважно показували лише по груди, не фокусуючи увагу на його ногах, якими диктатор "маніакально смикав", як написала Daily Mail.
Лікар-невролог Олександра Щебет у вересневому інтерв'ю НВ також зазначила «нав'язливі рухи [Путіна] ногами, які ми помічали раніше». "Наштовхує на думку, що це він робить для того, щоб або приховати спонтанні мимовільні рухи ногами, або в нього синдром неспокійних ніг, і рухи нижніми кінцівками дають йому полегшення, що в принципі в такому віці цілком можливо", - пояснила Щебет.
Онкологія
Онкологічні захворювання (рак підшлункової або щитовидної залози, рак крові, рак простати) - збірний термін, що охоплює широку групу захворювань, які можуть вражати будь-які органи та системи організму людини. Для позначення цієї категорії захворювань використовуються також терміни «злоякісні пухлини та новоутворення», нагадує ВООЗ. Однією з характерних рис раку є швидке розмноження аномальних клітин, що розростаються за своїх звичайні межі і здатні проникати в навколишні тканини, а також мігрувати в інші органи, тобто метастазувати. Поширені метастази – основна причина смерті від раку. Онкологічні захворювання, за даними ВООЗ, є однією з головних причин смерті у світі.
Від початку вторгнення РФ в Україну в численних матеріалах про здоров'я Путіна неодноразово висувалися припущення про те, що він може бути хворий на один або навіть на кілька видів раку відразу.
Так, у травні британський таблоїд Daily Mirror із посиланням на джерело у ФСБ повідомив, що лікарі нібито дали російському диктатору Володимиру Путіну ще максимум кілька років життя через виявлене онкологічне захворювання. Цей офіцер російської спецслужби, на якого посилалося видання, повідомив, що Путін має «важку форму швидко прогресуючого раку» і йому «залишилося не більше двох-трьох років». Джерело Mirror стверджує, що, за його інформацією, диктатор втрачає зір, страждає від головного болю та тремору кінцівок.
Рак крові
У травні видання New Lines Magazine з посиланням на аудіозапис близького до Кремля олігарха повідомило, що Путін «тяжко хворий на рак крові». Журнал уточнює, що запис був таємно зроблений у середині березня і переданий західним венчурним інвестором, при цьому російський олігарх не підозрював, що його записують, хоча він має «доведені зв'язки з російським урядом». Журналістам New Lines «легко вдалося встановити особистість і голос олігарха», хоча вони вирішили не розкривати, хто це.
При цьому на яку саме форму раку крові хворий Путін, олігарх не уточнив. Проте New Lines Magazine провів власний аналіз за допомогою Ешлі Гроссмана, професора ендокринології Оксфордського університету. Гроссман нагадав про дві можливі форми цього виду онкології:
- лімфома - ураження лімфатичної тканини, що характеризуються безконтрольним накопиченням «пухлинних» лімфоцитів — як правило, є більш агресивним типом раку крові, що потребує важкої хімієтерапії, яка часто призводить до випадання волосся (чого, судячи з усього, з Путіним не сталося);
- мієлома — рак плазматичних клітин крові — навіть в агресивніших її формах зовсім не обов'язково потребує хімієтерапії, пояснив Гроссман. Як пише New Lines Magazine, часто такий рак крові можна лікувати за допомогою імуномодулюючих засобів та стероїдів, жоден із цих способів лікування не прискорює випадання волосся. Мієлома, однак, може призвести до компресійних переломів хребта, через які пацієнт може горбитися (журналісти нагадують про кадри березневої зустрічі Путіна з Шойгу, де диктатор сидів у неприродно згорбленій позі) або навіть втратити кілька сантиметрів зросту.
Рак підшлункової залози
На початку листопада таблоїд The Sun повідомив з посиланням на близьке до Кремля джерело у спецслужбах, що Путіна нібито «регулярно пхають всілякими важкими стероїдами та інноваційними знеболюючими ін'єкціями, щоб зупинити поширення раку підшлункової залози, який у нього нещодавно діагностували».
Читайте також: Напханий стероїдами і знеболювальним: Путін хворий на рак підшлункової залози та має ранню стадію хвороби Паркінсона – The Sun
Рак простати
Те ж джерело з листопадової публікації The Sun повідомило про можливу наявність у диктатора ще одного онкологічного захворювання. "У його близькому оточенні ходять чутки, що крім раку підшлункової залози, який поступово прогресує, у Путіна ще й рак простати", - наводить цитату The Sun.
Рак щитовидної залози
На початку квітня російське видання Проект опублікувало велике розслідування про здоров'я Володимира Путіна, яке дало підстави припустити, що в диктатора могли діагностувати рак щитовидної залози. Як з'ясували журналісти Проекту, в останні роки Путін регулярно подорожував Росією у супроводі великої бригади лікарів-фахівців. Серед них були хірурги - спеціалісти в ділянках голови та шиї, травматолог-ортопед, а також хірург, який спеціалізувався на онкології та займався проблемами щитовидної залози.
Шизоафективний розлад
Шизоафективний розлад - психічний розлад, що поєднує в собі ознаки шизофренії та афективного розладу. Характеризується аномальними процесами мислення та дерегульованими емоціями. Загальні симптоми розладу включають слухові галюцинації, параноїдальні марення та дезорганізовану мову й мислення.
Про цей діагноз, який також нібито ставили Путіну, британська The Sun писала навесні 2022 року з посиланням на вкрай ненадійне джерело — анонімний Телеграм-канал Генерал СВР, який нібито публікує кремлівські інсайди (що нічим не підтверджено). У публікації цього каналу від 28 травня 2021 повідомлялося, що діагноз «шизоафективний розлад» нібито був поставлений Путіну під час «великого обстеження із залученням кількох лікарів дійсно світового рівня» на початку травня 2021 року. «Підкреслимо, у лікарів, які проводили обстеження, консенсус щодо діагнозу», — йшлося тоді в пості.
«Стероїдна лють» та інші побічні ефекти широкого застосування стероїдів
На тлі численних чуток про хвороби Путіна у західних виданнях неодноразово висловлювалися припущення, що на здоров'я та поведінку диктатора могло суттєво вплинути активне застосування стероїдів.
«Путін завжди був дуже підтягнутим чоловіком з трохи виснаженим виглядом. Але за останні кілька років у нього, схоже, поповніли обличчя та шия. Це називається кушингоїдна зовнішність [також "місяцеподібне" обличчя - прим. ред), і це співвідноситься з прийомом стероїдів», - пояснив у коментарі виданню New Lines Magazine Ешлі Гроссман, професор ендокринології Оксфордського університету, коментуючи інформацію про можливий рак крові у Путіна. Стероїди, за словами Гроссмана, зазвичай призначають при різних видах лімфоми або мієломи (форми раку крові), які «можуть викликати широко поширене захворювання кісток і безперечно вражають хребет і спину».
Стероїди - і найпоширеніший з них преднізолон - атакують злоякісні лімфоцити, що циркулюють у крові, але вони також відомі двома поширеними побічними ефектами, нагадав Гроссман:
- високий ризик інфекцій через те, наскільки сильно вони руйнують імунні клітини. "Будь-кому, хто приймає великі дози стероїдів, буде набагато легше заразитися COVID-19", - сказав Гроссман, додавши, що пневмонія також може легко вбити людину з ослабленим імунітетом, який приймає стероїди. Це може пояснити маніакальне прагнення Путіна захистити себе від контактів із великими скупченнями людей (повідомлялося, що російські школярі та інші учасники зустрічей із диктатором змушені проходити двотижневий карантин);
- «глибоко ірраціональна або параноїдальна поведінка».
Ще в середині березня 2022 року аналогічну версію озвучував британський таблоїд Daily Mail із посиланням на джерело в розвідці, яке нібито озвучило дані розвідувального альянсу П'яти очей, куди входять Австралія, Канада, Нова Зеландія, Великобританія та США. Джерело Daily Mail припустило, що Путін страждає якимось порушенням роботи головного мозку, спровокованим «деменцією, хворобою Паркінсона або „стероїдною люттю“, що виникла внаслідок лікування раку стероїдами».
"Стероїдна лють" - це не захворювання, проте цей термін передбачає ефект емоційної нестійкості, що виникає внаслідок застосування стероїдів (психотичні параноїдальні порушення, манії-депресії, агресивність і психічна нестійкість).
У вересні 2022 року таблоїд The Sun також повідомив, що Путіна нібито «регулярно пхають всілякими важкими стероїдами та інноваційними знеболюючими ін'єкціями, щоб зупинити поширення раку підшлункової залози, який у нього нещодавно діагностували». Публікація з'явилася на тлі обговорень дивних слідів на кисті Путіна, які нібито були видно на нещодавніх фото та відеозаписах — низка оглядачів визнали їх слідами він ін'єкцій або катетерів для крапельниць. Том Ворнер, колишній кореспондент Financial Times в Україні, припустив, що «опухлі руки - як і все таке ж одутле обличчя - схоже, підтверджують тривале вживання стероїдів».
«За останні п'ять років або близько того відбулися помітні зміни у тому, як Путін приймає рішення, — заявило джерело Daily Mail. - Ті, хто його оточують бачать помітні зміни у переконливості та ясності того, що він говорить, і в тому, як він сприймає навколишній світ».
Маячний розлад
Маячний розлад - психічне захворювання, що характеризується наявністю добре систематизованого, домінуючого марення, але, на відміну від шизофренії, без дезорганізації мислення, галюцинацій, порушень афекту. Одним із видів таких розладів є маячення величі чи мегаломанія — маячний тип самосвідомості та поведінки особистості, що виражається надзвичайною переоцінкою своєї важливості, популярності, влади, політичного впливу. При цьому маячні розлади зазвичай не призводять до тяжких порушень або змін особистості, але боязні побоювання можуть наростати поступово. Такий розлад характеризується наполегливими хибними переконаннями (ілюзіями), які залишаються незмінним перед ясними, логічними доказами зворотного.
Версію про те, що у Путіна може бути маячний розлад, у липні 2022 року озвучував український психолог Дмитро Попов, припускаючи, що він поєднується з іншими захворюваннями. «У нього останнім часом спостерігається маячний розлад. Я так розумію, це викликано соматичними захворюваннями, які він має. Я підозрюю, що він має якесь серйозне захворювання, яке дає свій вихід на опорно-руховий апарат. […] Швидше за все, це вторинне ураження або хребта, або нервової системи. Що є первинним? Кажуть онкологія, хтось ще щось говорить — це вже питання друге», — сказав Попов, додавши, що диктатора також характеризує соціопатія та повна відсутність емпатії.
Однак, за словами психолога, Путін — не божевільний і не параноїк.
"У Путіна цілком добре працює когнітивний апарат, психічні процеси логіка, аналітичне мислення, пам'ять, увага", - сказав він.
Епілептоїдний розлад особистості
Епілептоїдна психопатія - не захворювання, а патологія розвитку особистості, що проявляється порушеннями емоційної сфери, нападами неадекватної, найчастіше агресивної поведінки.
Як ще у травні пояснив в інтерв'ю НВ практикуючий лікар-психіатр Роман Долинський, цей розлад особистості «характеризується надмірною експлозивною ["вибуховою" та імпульсивною] поведінкою та коливаннями настрою від надмірного збудження до лестощів або дратівливості".
"Наприклад, щодо Йосипа Сталіна вказують, що у нього була імовірно епілептоїдна психопатія (за сучасною номенклатурою - розлад особистості). За деякими даними, такий розлад був і в Адольфа Гітлера», — навів приклад Долинський.
При цьому епілептоїдні психопати, за його словами, не мають патологічних морфологічних змін у головному мозку та клінічних ознак, які притаманні хворим на епілепсію, хоча особливості їхнього характеру схожі на такі, як у пацієнтів, які тривалий час хворіють на епілепсію.
"Подібний розлад особистості - епілептоїдний - можна помітити і у Путіна", - підкреслив український психіатр. Водночас він зазначив, що не бачить у диктатора «ознак лише класичної епілептоїдності, оскільки в нього, на мою думку, певний мікс епілептоїдних рис і рис антисоціального розладу особистості».
«Адже у Путіна помітні відсутність емпатії, жорстокість до близького оточення, недовіра, переконання, що має рацію той, хто сильніший фізично та агресивніше. Це якраз властиво антисоціальним психопатам. Тому у Путіна помітні ознаки, перш за все, цих двох розладів особистості», — підкреслив Долинський.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки