MENU

Як обрати консерви довготривалого зберігання: які вони бувають, на що звернути увагу

866 0

У магазині можна купити різноманітну консервацію –  м'ясо, рибу, гриби, овочі, фрукти, ягоди, молочну продукцію і навіть готові супи та другі страви. Аварійні та заплановані відключення світла, які відбувається по всій країні, змусили активно запасатися консервованою продукцією. Адже, якщо довгий час не має електроенергії, а готувати не має можливості, особливо це стосується жителів багатоповерхівок з електроплитами, консерви є порятунком, пише ТСН, інформує UAINFO.org.

Які бувають конесрви

Консерви бувають різні - овочеві, фруктово-ягідні, бобові; молочні; м'ясо-круп'яні, грибні, м'ясні, рибні. 

Читайте також: Як захиститись від ботулізму і коли звертатись до лікаря

У переважній більшості випадків для консервів використовують скляні чи жерстяні банки. Обидва матеріали не вступають у небажану реакцію з вмістом консерви.Термін придатності для кожного виду консерви може бути різним, як правило, завдяки консервуванню продукти можуть зберігатися роками.

Читайте також: Як відрізнити шкідливу консерву від корисної 

Завдяки промисловій обробці консерв в автоклавах, вдається знищити можливі патогенні мікроорганізми та продовжити термін їх зберігання.

Як вибрати консерви для довготривалого зберігання

При виборі консервів необхідно звертати увагу на такі важливі фактори:

  • На виробника. Якою не була б консерва — овочевою, м'ясною чи рибною, краще вибирати відомого виробника. Через те, що  великі виробники з більшою ймовірністю дотримуватимуться всіх умов технології приготування. Дані про продуктивні потужності виробника повинні бути в інформації на консерві, в тому числі де знаходиться виробництво, хто є замовником продукції.
  • Уважно читайте інформацію на етикетці — відомості про склад продукту, особливу увагу — терміну та умовам зберігання. Термін придатності має бути чітким та зрозумілим, краще, якщо ця інформація нанесена лазером
  • Якщо на консерві зазначено, що продукт приготований згідно з державним стандартом, ГОСТом, то можна зрозуміти яким чином вона була приготовлена. Якщо консерва закрита відповідно до ТУ, то рецептуру та технологію приготування виробник може змінювати на власний розсуд.
  • Склад продукту. Першим в інформації вказується той продукт, кількість якого в консерві є найбільшою. Коли на етикетці заявлено, що всередині банки яловича тушкованка, то у складі не повинно бути курячого м'яса, якщо написано, що продукт натуральний  — то у складі не має бути глутаматів натрію, консервантів та інших сумнівних складових.
  • Зовнішній вигляд. Банки у фабричних консервів повинні бути гладенькими, без тріщин,  деформацій, іржі та чорних плям. Допускаються незначні перегини жерсті, незначні вм’ятини, матовість та сліди від обладнання. Будь-які пошкодження на банку можуть спровокувати зростання шкідливих мікроорганізмів, що спричиняє небезпеку для життя та здоров'я людини. 
  • Одним із найважливіших показників якості готових консервів є герметичність банок. За словами начальника відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергія Гончарова: «негерметичність консервів – це основна вада, що спостерігається після стерилізації»
  • Неприпустимо, щоб кришка була здутою, особливу увагу слід звертати на виявлення  таких банок із «бомбажем». У випадку недостатньої стерилізації банок, порушення режиму температури, перетримування м’яса на виробничих столах або порушення герметичності банок у них після стерилізації відбувається посилений ріст мікроорганізмів. Споживання такої консервованої продукції може призвести до важких токсикоінфекцій.
  • .Часто можна зустріти рекомендацію потрясти баночку і прислухатися до звуків, що булькають. Це непогана порада, так можна дізнатися наскільки щільно укладена риба чи овочі. 
  • Якщо відкрита консерва  чимось вас бентежить, то краще відмовитись від неї.
  • Для довготривалого зберігання, уникайте  купівлі консервації на стихійних ринках та у магазинах без належних умов зберігання. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини