Вчені дослідили переживання людей на межі смерті
Згідно з новим дослідженням, кожна п'ята людина, яка перенесла серцево-легеневу реанімацію (СЛР), може описати усвідомлені переживання після цього досвіду.
Такого висновку дійшла міжнародна група вчених під керівництвом фахівців Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету, інформує UAINFO.org з посиланням на Medical Xpress.
Читайте також: Американські вчені створили революційний спосіб редагування генів
У дослідженні взяли участь 567 осіб, які в минулому перенесли зупинку серця та подальшу СЛР. Добровольці розповіли, що переживали, будучи на межі життя та смерті. Вчені зазначили, що враження відрізнялися від галюцинацій та снів, спричинених СЛР. Учасники зізналися, що відчували відокремлення свідомості від тіла, а також оцінювали свої дії, наміри, життя та думки стосовно інших людей.
У ході наукової роботи фахівці вперше протестували добровольців на приховану активність мозку. Ключовим відкриттям стало виявлення так званих гамма-, дельта-, тета-, альфа- і бета-хвиль із тривалістю до години після СЛР. Як пояснили вчені, деякі з цих імпульсів виникають, коли люди виконують такі функції, як мислення, усвідомлене сприйняття та відновлення пам'яті.
Читайте також: Залишки древнього вірусу захищають ембріони від інфекцій
Результати показали, що перебуваючи на межі смерті, люди переживають унікальний свідомий досвід. Електричні сигнали підвищеної активності мозку можуть вказувати на те, що людське почуття самосвідомості, як і інші біологічні функції організму, не завжди повністю зупиняються під час смерті, заявили вчені.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки