MENU

Відхід військ РФ із Херсона викликав ідеологічний розкол між Путіним і прихильниками війни, – ISW

729 0

Відхід військ РФ із Херсона викликав ідеологічний розкол між Путіним і прихильниками війни, – ISW

Організований російським командуванням відхід окупаційних військ із Херсона викликає ідеологічний розкол між прихильниками війни та главою РФ Володимиром Путіним. Він підриває впевненість у прихильності диктатора до своїх військових обіцянок і в його здатності виконувати їх.

Нині кремлівському лідеру стає все важче утихомирювати частину вкрай ідеологізованого російського провоєнного електорату через нездатність збройних сил досягти його максималістських цілей із "захоплення всієї України". Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Аналітики навели приклад заяви провоєнного російського пропагандиста Олександра Дугіна, який відкрито критикував самодержця Путіна за те, що він не підтримав російську ідеологію, "здавши Херсон".

На його думку, ця ідеологія визначає відповідальність Росії щодо захисту "російських міст", якими він вважає Бєлгород, Курськ, а також українські Херсон, Донецьк і Сімферополь. Дугін зазначив, що самодержець несе відповідальність за порятунок своєї нації поодинці, інакше йому доведеться зіткнутися з долею "короля дощів", посилаючись на книгу "Золота гілка" Джеймса Фрейзера, де царя вбили за те, що він не зміг викликати дощ під час посухи.

Водночас пропагандист применшив роль радників Путіна у нездатності захистити "русскій мір" і зазначив, що командувач військ РФ в Україні генерал Сергій Суровікін нібито не несе відповідальності за політичне рішення піти з Херсона. Дугін вважає, що кремлівський лідер не може виправити цей відступ від ідеології одними публічними виступами, зазначивши, що "нічого іншого влада в Росії не може здати" і "межа досягнута".

Він звинуватив Кремль у відстоюванні "фальшивої" ідеології через побоювання прихильності "російській ідеї". Також пропагандист згадав про застосування тактичної ядерної зброї, яку він розпливчасто назвав "кінцем", і далі зазначив, що запізнілі зміни у російській воєнній кампанії не справили жодного ефекту, щоб змінити хід війни. Однак Дугін припустив, що Росія має дотримуватися "російської ідеї", а не займатися "дурним" застосуванням ядерної зброї.

"Путіну все важче утихомирювати частину вкрай ідеологізованого провоєнного електорату через нездатність його збройних сил досягти його максималістських цілей повалення українського уряду та захоплення всієї України", – оцінили це в ISW.

Експерти наголосили, що путінські націоналістично налаштовані пропагандисти, зокрема такі, як Володимир Соловйов, все частіше вимагають, щоб Кремль і вище військове командування повністю присвятили себе досягненню своїх цілей в Україні. Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після "здачі Росією Херсона". Деякі блогери раніше критикували Путіна за його нездатність відреагувати на напад на Кримський міст 9 жовтня, тоді як інші зазначали, що він не підтримує "ідеологію російської переваги з 2014 року".

"Пряма критика Путіна в провоєнному співтоваристві майже безпрецедентна, і гучні та неупереджені нападки Дугіна на Путіна можуть свідчити про зміну серед ідеологів російського націоналізму. Постійно зростаючі сумніви серед екстремістських російських націоналістів у прихильності Путіна до російської ідеології знижують його привабливість для націоналістичної спільноти, тоді як мобілізація та великі втрати, ймовірно, продовжать засмучувати членів російського суспільства", – констатували в ISW.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини