П’ять сценаріїв завершення війни Росії проти України: реального способу для швидкого розв’язання конфлікту немає – Bloomberg
Оглядач видання Bloomberg Леонід Бершидський вважає, що на даному етапі немає способу швидко завершити повномасштабну війну, яку Росія розпочала проти України. Хоч армія РФ зазнала низки принизливих поразок, проте для того, щоб відвоювати всі території, захоплені окупантами з 2014 року, Україні знадобиться час.
Водночас він підтримав думку колишнього командувача США в Європі генерала Бена Ходжеса, який сказав, що ЗСУ краще екіпіровані, ніж російські окупанти, тому взимку матимуть перевагу на полі бою. Однак цього не достатньо, щоб здобути швидку перемогу, йдеться в статті автора на сайті Bloomberg, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Він назвав 5 можливих сценаріїв того, як може завершитись війна в Україні.
1. Швидка перемога України військовим шляхом. На його думку, це можливо, "хоч і малоймовірно". "Здача Росією Херсона на півдні дозволяє українцям перекинути загартовані в боях війська в інше місце, атакувати Мелітополь, а потім Маріуполь, перерізати "сухопутний міст" Росії в Крим і швидко розправитися з деморалізованими російськими частинами на півдні, сході та в самому Криму", – написав він.
Читайте також: Контрнаступ ЗСУ дуже ефективний, але не говорить про завершення війни – генсек НАТО
Однак, як вважає Бершидський, це не означатиме перемогу, оскільки "сам по собі успіх України у поверненні завойованих Росією територій не є довгостроковим рішенням, доки зберігаються імперіалістичні амбіції Росії".
2. Кінець путінського режиму. Журналіст нагадав, що президент України Володимир Зеленський публічно заявив, що вестиме переговори лише з наступником російського диктатора Володимира Путіна.
"Це ризикована ставка, але не зовсім безпідставна. Нещодавня масова мобілізація підірвала популярність Путіна, а військові поразки змусили навіть найналаштованіших на війну росіян звинуватити його в приниженнях", – йдеться у статті.
Однак, на думку автора, Путін ще не настільки слабкий, щоб вигоди від спроб його повалення переважали ризики. Ба більше, на його думку, революція в Росії малоймовірна, тому до влади прийде така сама чи ще більш диктаторська особистість чи група.
"Ні в одній із груп росіян, що залишилися в країні, і вже тим більше в жодній емігрантській організації немає ні волі, ні рішучості, ні широкої підтримки, необхідних для успішного повстання або навіть здатності здійснити переворот. Так що навіть якщо Путін впаде – або помре своєю смертю – війна, цілком імовірно, не закінчиться", – пише Бершидський.
3. Закулісна угода. Це, на його думку, найменш вірогідний із усіх сценаріїв. Угода, згідно з якою Росія залишає за собою хоч якусь українську територію, політично неможлива для будь-якого українського уряду. Навіть якщо підтримка Заходу висохне до мінімуму, Зеленський буде змушений продовжувати боротьбу, бо на цьому наполягає більшість українців.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки