MENU

У Новій Зеландії оголосили війну коров'ячій відрижці

807 0

У Новій Зеландії оголосили війну коров'ячій відрижці

Те, що може прозвучати як гумористичне питання: «Як відучити корову відригувати?» – стало предметом серйозного наукового дослідження в Новій Зеландії. І мета його – зовсім не поліпшення морального вигляду свійських тварин, а боротьба з глобальним потеплінням.

Про це повідомляє інформаційний ресурс Phys.org, інформує UAINFO.org.

Трава – не найживильніший корм на світі, і щоб витягти з неї достатню кількість енергії, коровам та іншим жуйним тваринам доводиться спочатку довго пережовувати, а потім не менш ретельно перетравлювати її у своїх багатокамерних шлунках. Під час цього процесу виділяється безліч метану, який в порівнянні зі звичайним вуглекислим газом у 25 разів ефективніше утримує тепло в атмосфері.

Здавалося б, травлення — природний процес, який не здатний вплинути на глобальний клімат. Проте варто враховувати чисельність свійських тварин, яка у кілька разів перевищує чисельність диких видів: одних корів на нашій планеті живе майже півтора мільярда.

Читайте також: В Іспанії "недорого" продається село: 44 будинки з церквою та басейном

У Новій Зеландії проблема коров'ячої відрижки стоїть особливо гостро: у цій країні на п'ять мільйонів населення припадає вдвічі більше корів і вп'ятеро більше овець. Сільське господарство займає центральне місце в економіці, і близько половини всіх парникових газів, що викидаються в країні, виробляють ферми.

Задля досягнення вуглецевої нейтральності уряд Нової Зеландії пообіцяв скоротити викиди метану від сільськогосподарських тварин на 47 відсотків до 2050 року і минулого місяця оголосив про план ввести податок на фермерів за відрижку тварин. Звичайно, фермери від цього в захват не прийшли, і тепер завдання дослідників — розробити спосіб розв'язання проблеми.

У хід йдуть усі засоби — починаючи від селекційного відбору корів із найменшою відрижкою до використання як корму морських водоростей. Вчені навіть розробляють спеціальну вакцину, яка зможе придушити зростання умовно-патогенних бактерій, що виробляють метан, та знизити викиди газу тваринам приблизно на третину.

Читайте також: В Афганістані запроваджують тотальне дотримання законів шаріату: злочинців будуть закидати камінням і публічно страчувати

Не менші надії покладаються і на хімічні ліки (вони можуть знизити викиди метану до 90 відсотків), і розробку нових кормів шляхом генетичної модифікації (при перетравленні вони виділятимуть на 20-30 відсотків менше газів). На жаль, усі ці «рятувальні кола» новозеландських фермерів далекі від завершення — потрібно щонайменше кілька років для перевірки їхньої безпеки та ефективності.

Однак самі тваринники теж не «ждуть біля моря погоди»: доки дослідники працюють у лабораторіях, прості фермери працюють над підвищенням ефективності своїх господарств, що дозволить скоротити поголів'я худоби за збереження обсягів виробництва. Можливо, використання високоудійних корів та їх частіша заміна не принесуть такого помітного результату, як хімічні ліки чи вакцини, але вони безумовно допоможуть фермерам утриматися «на плаву».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини