MENU

Військовий експерт: сказати, що війна закінчиться навесні, – це дуже оптимістично

700 0

Військовий експерт: сказати, що війна закінчиться навесні – це дуже оптимістично

Олександр Коваленко наголосив, що звільняти Крим, а також окуповані з 2014 року території Донбасу буде дуже складно.

Військовий експерт групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що до весни українці зможуть деокупувати частину Луганщини та лівобережну Херсонщину. Як він зазначив в ефірі інформаційного телемарафону, до кінця цього року ми зможемо почути позитивні новини з Луганщини. На початку ж наступного року – з Херсонщини чи Запоріжжя, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН. 

"Я бачу ситуацію: до кінця 2022 року – як мінімум, це будуть позитивні події на Луганщині. Перший квартал 2023 року – це можуть бути позитивні події вже на запорізькому плацдармі та на лівобережній Херсонщині. Але сказати, що війна закінчиться навесні, – це дуже оптимістично, як на мене. Бо ще є тимчасово окупований Крим, який буде дуже нелегко звільняти. А також є частина Луганщини та Донеччини, які були захоплені з 2014 року. А там є дійсно лінія оборони, фортифікаційні споруди. Там буде дуже важко пробивати лінію оборони. Тому це, на мій погляд, затягнеться на довше", – сказав Коваленко.

Читайте також: "До кінця грудня": у Міноборони втішили прогнозом про терміни звільнення Криму та закінчення війни

Водночас він підкреслив, що робити прогнози – невдячна справа, оскільки події у зоні бойових дій розвиваються непередбачувано, і може статися все, що завгодно. 

Коваленко також прокоментував ситуацію з масованими ракетними атаками та роботу ППО України. Він наголосив, що наразі помітно зміни у нашій ППО, а саме розширилась номенклатура засобів, зокрема з’являється все більше західних зразків.

"Але у нас досить велика частина – це радянське ППО. І щоб отримати боєприпаси, ми маємо звертатися до країн, які використовують ці системи також. Це питання нагальне і гостре, тому що російські окупанти зараз збільшують ракетні удари", – зазначив експерт.

Він додав, що також є загроза використання іранських балістичних ракет.

Читайте також: У ЗСУ є важлива перевага перед ЗС РФ, гріх її не реалізувати: експерт про війну взимку

"Але Іран – це не та країна, яка може виробляти серійно велику кількість будь-якого продукту, який потребує високотехнологічного втручання. Ті ж самі БПЛА – їх не виробляють тисячами. Ті ж самі балістичні ракети – не в кількості тисячі одиниць, це сотні. І для себе вони залишають, щоб бути постійно у бойовій готовності. Саме тому Росії вони можуть надати наприклад від 100 одиниць балістичних ракет", – вважає Коваленко.

За його словами, якщо росіяни будуть запускати ці іранські ракети разом з БПЛА чи авіаційними ракетами, то це буде досить серйозне навантаження на нашу ППО, і можливі "прориви" оборони. 

"А це дуже небезпечні балістичні ракети, їх складно перехопити, і в цьому небезпека. Наразі Україна очікує від партнерів зенітно-ракетні комплекси, які можуть допомогти у боротьбі з цими ракетами. Це в першу чергу франко-італійські SAMP-T. Але чи задіють росіяни іранські ракети, покаже час", – сказав Коваленко.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини