MENU

Росія намагається обійти санкції, аби продовжувати виробництво ракет, – експерт

392 0

Росія намагається обійти санкції, аби продовжувати виробництво ракет, – експерт

Росія наближається до вичерпання своїх запасів ракет після 8 місяців ударів по території України. За оцінками експертів, ракет Х-101 в агресора лишилося зо дві сотні, тоді як кількість  "Кинжалів", що запускаються з МіГ-31 з території Білорусі, може складати усього до двох десятків. 

Однак ці оцінки справедливі лише за умови, що агресор не намагається виготовляти  нові ракети в обхід санкцій - а Росія це робить. Про це виданню Оbozrevatel розповів Сергій Згурець, директор "Defense Express", інформує UAINFO.org.

За даними військових експертів, ракетні запаси РФ після початку повномасштабної війни проти України суттєво скоротилися.

"С-300, якими вони обстрілюють наші міста… Їхня чисельність, оцих позаресурсних ракет, близько 7 тисяч. Тобто які зберігаються на складах Російської Федерації. Коли ми говоримо про ті "Кинджали", які прикріплені під МіГ-31, які злітають із території Білорусі, там всі вважають, що їх максимум до двох десятків і не більше", – зазначив Згурець.

Не набагато краща у росіян і ситуація з запасами ракет Х-101.

Читайте також: Як над Києвом опинилася ракета РФ з порожньою ядерною боєголовкою: експерт озвучив версії

"Коли ми говоримо про ракети Х-101 як найбільш технологічний зразок в арсеналі російської армії, то перед війною там були дані, що їх було 400 штук. 12 жовтня Резніков сказав, що в період проведення цього першого етапу бойових дій (з 24 лютого по 10 жовтня) з цих 400 ракет залишилося 200 з чимось. У період останніх атак, де ракети Х-101, оці три хвилі з інтервалом у два тижні, було понад, виходить, 180. Тобто фактично, якщо ми так до цього прийдемо, то теоретично у росіян із Х-101 залишився мізер цих ракет", – наводить оцінки, у яких сходяться експерти, Згурець.

Однак він застерігає: при оцінці залишків ракетного арсеналу Росії експерти виходять з того, що через санкції РФ не може виготовляти згадані ракети після запровадження жорстких санкцій з боку Заходу.

За даними Згурця, насправді Росія дійсно намагається обійти санкції, аби продовжувати виробництво ракет.

"Вони справді намагаються робити ці ракети й доходить до курйозів. Умовно кажучи, вони зараз закуповують процесори, які є в холодильниках і в молоковідсмоктувачах для вагітних жінок. От зараз вони закуповували через Вірменію значну кількість цих молоковідсмоктувачів, там де є чіпи. І через Казахстан – значну кількість холодильників, де ці чіпи. Ці чіпи – цивільного призначення американського виробництва. І вони якраз стають в уніфіковані модулі, які використовуються у росіян у ракеті Х-101, у ракеті "Іскандер" і гелікоптері Ка-52", – розповів експерт.

Читайте також: Суровікін витратив мільярд доларів на ракетну атаку, щоб українці посиділи кілька днів без світла, – воєнний аналітик

Згурець наголосив, що саме на "цивільних комплектуючих" Росія наразі й пробує робити нові ракети для ударів по Україні.

Водночас він згадав про збиття над Києвом ракет, що були виготовлені зовсім нещодавно, вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

"На нашому сайті була ще цікава інформація. Щодо залишків ракети Х-101, яка була знайдена в Києві в попередній атаці. Там індекс виготовлення цієї ракети говорить про те, що вона була виготовлена в третьому кварталі 2022 року. Про що це говорить? Зазвичай коли є багато ракет, то нові ракети йдуть на склад, а старіші відстрілюються. Якщо ми зараз знаходимо уламки ракет із датою третього кварталу, то, фактично, це означає, що ракети, які виготовляються, типу Х-101, власне, "з коліс" йдуть на виконання цих терористичних операцій", – зазначив експерт.

Він приходить до висновку: рахувати залишки російських ракет важливо. Однак значно важливіше подбати про створення надійного захисту від них.

"Ми маємо говорити не про залишки у росіян, а про створення нашої системи, яка дозволяє нам ігнорувати будь-яку кількість ракет у ворога внаслідок того, що в нас є системи захисту, які все це повідбивають або позбивають", – зауважив Згурець.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини