MENU

Суровікін витратив мільярд доларів на ракетну атаку, щоб українці посиділи кілька днів без світла, – воєнний аналітик

1229 0

Суровікін витратив мільярд доларів на ракетну атаку, щоб українці посиділи кілька днів без світла, – воєнний аналітик

Згідно з офіційними повідомленнями Києва, з-поміж загалом щонайменше 89 випущених ракет та ударних безпілотників вартістю близько 1 мільярда доларів, 73 ракети та 10 "дронів-камікадзе" були збиті українською ППО.

Росія витрачає мільярди доларів на ракетні удари по об'єктах енергетичної інфраструктури України, проте упродовж кількох днів українці все відновлюють. Крім цього, з кожним разом українська ППО збиває все більше російських ракет. Про це пише австрійський воєнний аналітик Том Купер, інформує UAINFO.org.

При цьому він не виключає, що ці обстріли енергетичних об'єктів все ще мають потенціал сильно вплинути на загальний перебіг війни в Україні.

Том Купер пише, що удень 15 листопада Росія здійснила одну з найпотужніших атак крилатими ракетами за весь час війни. Це сталося якраз під час візиту в Київ директора ЦРУ Білла Барнса, який за день до того зустрічався в Анкарі з очільником ФСБ Сергієм Наришкіним.

"Я майже точно впевнений, що повітряну операцію розробив і провів генерал росармії Сергій Суровікін. Схоже, в цій війні він грає роль "довіреної особи Путіна": йому Путін довіряє більше, ніж навіть Шойгу те Герасимову або іншим генералам, і Суровікін має "прямий доступ до президента". Це підтверджують російські соцмережі, засвідчуючи, що Суровікіна цілковито підтримують Кадиров і Пригожин, а ці двоє – найважливіші союзники Путіна, що в нього ще залишилися", – пише австрійський аналітик, але при цьому додає, що це виключно його суб'єктивне враження.

Читайте також: "Яструб заступає на бойове чергування": в ЗСУ анонсували посилення української ППО американським ЗРК Hawk

Він звертає увагу, що за рухом російських важких бомбардувальників і російських військових кораблів у Чорному морі уважно стежать розвідувальні сили НАТО, тому про пуски ракет були завчасні попередження. 

"У вівторок, після попередження НАТО, українську ППО було приведено в режим готовності ще до того, як по країні зазвучали сирени. Виходить, масштаби російської атаки не застали українців зненацька, бо за наступні 15-20 хвилин тривоги поширилися на 11 областей із 24-х. Саме тому кількість зафіксованих смертей була мінімальна: люди мали вдосталь часу пройти в укриття", – пише Том Купер.

Він припускає, що російський ракетний удар мав на меті переважити українську наземну ППО кількістю випущених боєзарядів, а ще утруднити її відповідь внаслідок запуску крилатих ракет, запрограмованих наближатися до своїх цілей несподіваними й незвичними траєкторіями. 

"Об'єктивно, це була спроба "одним ударом" покінчити з усією українською електромережею. На моє скромне переконання, ця операція була здійснена надто повільно, щоб досягнути такої мети: вона тривала більш як дві години, що дало можливість українським силам "надто багато" часу, щоб виявити, відстежити та перехопити більшість запущених ракет за допомогою радарів раннього сповіщення та систем протиповітряної оборони. Вистачило часу навіть перезарядити ці системи й збити наступну хвилю ракет. В цьому криється причина, чому зафіксованих уражень так мало", – розмірковує Купер.

Читайте також: Блекаут "на порозі": експерт розповів, наскільки критична ситуація в Україні

Він звертає увагу, що згідно з офіційними повідомленнями Києва, з-поміж загалом щонайменше 89 випущених ракет та ударних безпілотників вартістю близько 1 мільярда доларів, 73 ракети та 10 "дронів-камікадзе" були збиті українською ППО.

"Загалом, росіяни завдали удару по 15 об'єктах інфраструктури та завдали значної шкоди електромережі на заході, в центрі та північному сході України й залишили понад сім мільйонів людей без світла, тепла і води. Власне, через ці ушкодження без світла зосталися навіть сусідні райони Молдови. Було негайно розпочато відновлення, але представники компанії "Укренерго" попередили про "кілька важких днів", оскільки було потрібно чимало відключень, щоб відбудувати постачання електроенергії та води", – підсумував австрійський воєнний аналітик Том Купер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини