MENU

"Путін повторює план Сталіна": парламент Румунії назвав Голодомор 1932–1933 років злочином проти людства

419 0

Парламент Румунії ухвалив Декларацію про засудження Голодомору в Україні 1932–1933 років.

Про це інформує Agepress, пише ТСН, інформує UAINFO.org.

українського народу, що призвели до мільйонних жертв, і висловлюють солідарність із українським народом".

За це рішення проголосували 248 депутатів і ще один "утримався".

У декларації також засуджується аналогічний злочинний метод, за допомогою якого "румуни в Бессарабії (очевидно, йдеться про молдован, яких Бухарест вважає румунами. – Ред.) були піддані навмисному, штучному голоду з метою примусової колективізації в 1946-1947 роках".

"Голодомор був унікальним вбивством на території Радянського Союзу за масштабами, темпами та характером злочинів, скоєних керівниками та інституціями Радянського Союзу. На початку 1930-х років мужність і рішучість українців чинити опір колективізації викликали нестримну ненависть тоталітарної системи. Історики підрахували, що на початку 1930-х років відбулося понад 4000 повстань проти колективізації, оподаткування, терору та насильства з боку радянської влади... Втрати людських життів склали близько 10 млн жертв. Справжні цифри ніколи не будуть відомі", — сказав депутат Александру Мурару.

Він додав, що наразі понад 14 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, а систематичні напади, масові вбивства росіянами українців повернули континент на 90 років назад.

"Цілеспрямоване руйнування енергетичних структур, водо- та газопостачання України, мають цілеспрямовану мету — заморити голодом, спричинити страждання та повільну смерть українського народу та спричинити безпрецедентний масовий відхід. Усі ці методи доводять нам, що Володимир Путін та військово-політична еліта Кремля фактично відновила сталінський план знищення української нації, і це має викликати не лише спротив, але й солідарність людства", — додав він.

Також румунські депутати висловили підтримку Україні "в той час, коли вся Москва під тінню іншого режиму, починаючи з лютого, творить злочини проти людяності".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини