MENU

Операція "Пригожин". Чи можливий в Росії справжній бунт

695 0

Очікування революції в росії часто визнають наївними і безперспективними. Ми вже утилізували 80 тисяч окупантів, у них оголосили мобілізацію, але ніяких бунтів і протестів ми не побачили. Чи дійсно революція там не можлива, адже ми говоримо про країну, в якій колись відбулась жовтнева революція - одна з найвідоміших в історії?

Про це пише кандидат політичних наук, член Наглядової ради UIF Віктор Андрусів, інформує UAINFO.org.

Революція завжди потребує трьох складових: протестних настроїв, організації і лідера\лідерів. При чому потрібні всі складові одночасно, наявність однієї або двох - не веде до революції. В Кремлі дуже добре знають цю формулу тому працюють по всіх складових одночасно: протестні настрої перебивають пропагандою, організації знищують, лідерів саджають. І не зважаючи на поразки у війні в росії все спокійно.

Насправді, ні. В росії відбувається серйозний ріст протестних настроїв і доказом цього є зростання популярності Пригожина. Я вважаю аналітику про те, що Пригожин мало не конкурентом Путіна буде - відвертою дурницею. Причина його популярності значно простіша. Справа в тому, що пропаганда ефективно працює тоді, коли “все не так однозначна”. Але коли все однозначно, як відступ з Харкова, то пропаганда ризикує знищити канал комунікації. Тому раптом ми почали спостерігати чимало критичних виступів російських пропагандонів. Це робиться з метою збереження аудиторії “яка почала щось підозрювати”.

Подібна історія відбувається і на політичному рівні. Якщо глядач не побачить те, що він підозрює в політиці - він почне шукати альтернативні рішення. І тому на сцену випускають Пригожина, який різко критикує міноборони, рубає правду матку, агітує зеків, робить центри підготовки вагнерівців, закликає покарати “хохлов” і тому подібне. Пригожин робить все, що очікує стурбований провалами російський глядач, і цей глядач тягнеться до “кухаря Путіна”, а не до якихось небезпечних “ленінів”. І разом з цим, це нове обличчя правди - хвалить Суровікіна, підтримує відступ з Херсона, нічого не каже поганого про Путіна і тп. Фактично, Пригожин сьогодні є прокладкою між владою і зростанням протестних настроїв, і те, що його випустили означає, що ситуація набирає обертів.

Операція “Пригожин” буде завершена найближчим часом, оскільки поразки ростуть, а критика з його боку меншає. І ось тут розпочнеться нова операція “Жертвоприношення”: якийсь час суспільству будуть приносити в жертву винуватців невдач, арештовуючи якихось генералів чи бізнесменів. Це дозволить виграти ще деякий час, але запустить незворотні процеси в елітах, які будуть жити під постійним страхом. Зрештою, ці ж самі еліти почнуть кучкуватись і підтримувати протестні ініціативи.

Зрештою, ріст протестних настроїв значно більше підштовхує Кремль до переговорів, чим ситуація в армії. Маючи ядерну зброю вони можуть не боятись нашого вторгнення, але ріст поразок неминуче підриває їх зсередини.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Віктор АНДРУСІВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини