MENU

У марсіанському кратері виявили органічні сполуки

337 0

У марсіанському кратері виявили органічні сполукиВид на кратер Єзеро

Під час аналізу порід кратера Єзеро вчені виявили сліди взаємодії порід з рідкою водою та присутності в марсіанському грунті органічних сполук. Хоча останні не можуть однозначно свідчити про наявність на Марсі життя (як сьогодні, так і в минулому), це підтверджує потенційну придатність Червоної планети для колонізації.

Відповідне дослідження опубліковано у журналі Science, інформує UAINFO.org.

У лютому 2021 року марсохід Perseverance розпочав свою місію на Червоній планеті, приземлившись у кратері Єзеро - стародавньому ударному кратері, в якому колись розташовувалося велике озеро. Особливо вчених цікавила дельта дренажної річки Єзеро, у відкладеннях якої сподівалися знайти сліди марсіанських мікроорганізмів.

Проте вже на дні кратера чатували чергові загадки: замість очікуваних осадових порід дослідники виявили вулканічні породи, що містять мінерали, які свідчать про контакт з водою. Для їх утворення вимагалося, щоб вода взаємодіяла з охололою магмою, виточуючи в ній порожнини та призводячи до відкладення розчинених солей на їх стінках.

Сольові відкладення знайшли за допомогою інструменту SHERLOC, встановленого на роботизованій руці марсохода та оснащеного раманівським спектрометром. Саме SHERLOC виявив у сольових камерах усередині порід можливі органічні сполуки, хоча точно сказати, що це за сполуки, не можна.

Цікаво, що, судячи з даних SHERLOC, озеро кратера Єзеро спочатку було прісним, але потім вміст солей у ньому значно підвищився, і воно перетворилося на мініатюрне море.

Поки всі зразки, зібрані Perseverance, зберігаються в герметичних пробірках, які марсохід возить із собою, але згодом він залишить їх у добре помітному місці. Надалі зразки зберуть під час спеціальної космічної місії з доставки плодів місії Perseverance на Землю, де вчені зможуть вивчити їх у лабораторії.

Наявність органічних сполук - хімічних речовин, основу яких становить вуглець - далеко не завжди говорить про присутність живих істот. Органіка здатна утворюватися і під час геохімічних процесів: наприклад, при високотемпературній взаємодії порід та води може виділятися метан.

Проте вчені не втрачають надії виявити в подібних зразках сліди стародавнього марсіанського життя: це не лише уточнить геологічну історію Червоної планети, а й дозволить краще оцінити її придатність для колонізації людиною.

Perseverance знаходиться в кратері Єзеро вже понад рік

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини