MENU

Чим закінчиться Друга холодна війна

758 0

Нова холодна війна, на відміну від минулої, на жаль, не може мати мирного рішення. Холодна війна між СРСР та Заходом була викликана конфліктом двох соціальних систем та ідеологій. Тому Сахаров, наприклад, пропонував конвергенцію цих систем як спосіб запобігання ядерній катастрофі.

Радянські керівники після Сталіна також обіцяли мирне вирішення протистояння через доказ переваг та тріумф комунізму у всьому світі.

Про це у своєму блозі пише соціолог Ігор Ейдман, інформує UAINFO.org.

Хрущов пішов на поступки в Карибській кризі, міркуючи, мабуть, приблизно так: чого воювати з цими американцями, рано чи пізно вони самі стануть комуністами. У картині світу, що була в головах у радянських правителів, конфлікт із Заходом міг бути вирішений не знищенням противника, а неминучою перемогою комунізму у західних країнах.

Читайте також: "Більшість рішень приймає особисто Путін": експерт про російський режим

Західні політики, у свою чергу, розраховували на те, що переваги вільного миру з часом переконають країни східного блоку відмовитися від тоталітаризму. Конвергенції не сталося, але Захід мирним шляхом довів свою перевагу, соціалізм впав. З ним закінчилася Перша холодна війна.

Друга холодна війна, що йде зараз, має інші фундаментальні основи. У свідомості російської влади це конкуренція систем, а війна на знищення.

Російська верхівка не передбачає можливості якогось перетворення капіталістичних "козлищ" на комуністичних "овець". Путін і Ко оголосили Захід одвічним ворогом Росії, який прагне позбавити країну суверенітету, природних ресурсів та гетеросексуальної орієнтації. У межах їхньої картини світу це протистояння може закінчитися лише фатальною поразкою однієї зі сторін.

Завдання Кремля не передбачають мирних шляхів реалізації, а стримування його агресивних устремлінь неможливе мирним шляхом. Позиції Росії та Заходу настільки антагоністичні, що розрядка і, тим більше, мирне вирішення конфлікту просто неможливі. Якщо Друга холодна війна Росії та Заходу незабаром не закінчиться фатальним розгромом російської армії в Україні (на що я щиро сподіваюся), згодом вона має всі шанси перетворитися на гарячу ядерну війну.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Ігор ЕЙДМАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини