На яких напрямках можливий контрнаступ ЗСУ на Донбасі: полковник розповів про залежність від погоди
На подальший контрнаступ Збройних сил України певний вплив чинить погода. Загалом зима може стати найкращим часом для звільнення окупованих територій, адже ворог буде максимально ослаблений.
Якщо ж наступальні дії уповільнить дощовита погода та промоклий ґрунт ускладнить просування важкої техніки, тоді ЗСУ можуть заходити у агломерації, зокрема на Донеччині. Про це "24 каналу" заявив військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, інформує UAINFO.org.
На його думку, морозна та сніжна зима може стати найкращим часом для контрнаступу ЗСУ, адже ворог буде максимально ослаблений. Однак в осінньо-зимовий період бувають різні погодні умови, і вони вноситимуть корективи у хід бойових дій.
За словами Світана, під час дощів, коли ґрунт розмитий і колісна та гусенична техніка в ньому просто "сідає", фронтальний рух неможливий.
Тож у таку погоду єдиний варіант – це заходити в агломерації, де грязі та розмитого ґрунту менше. На Донбасі є дві потужні агломерації: Донецьк – Макіївка – Ясинувата та Горлівка – Єнакієве. Світан прогнозує, що українські війська у період дощів можуть наступати саме в цих двох районах.
Однак вже за місяць ґрунт має достатньо промерзнути, і це дасть більше можливостей українським військовим. На думку експерта, взимку контрнаступ може бути набагато успішнішим.
Як зауважив військовий експерт, листя на деревах зникло, відтак видимість значно зросла, а водночас підвищилася контрастність "тепло – холод". Тож інфрачервоні засоби спостереження чудово бачать розташування ворога. Отже, окупантів можна спочатку випалювати далекобійною артилерією, а вже потім розпочинати рух вперед.
Крім того, промерзлий ґрунт витримує і колісну, і легку гусеничну техніку. Світан зауважив, що важких танків, 60-тонних Abrams і Leopard 2, Україна так і не отримала, а от 40-тонні Т-72 добре тримаються на промерзлому ґрунті. І це ті танки, які можуть виконувати наступальні дії і в районі Донбасу.
"Ми вже дев'ятий рік там воюємо, і чудово знаємо цю зимову погоду, саме в районі Донбасу",– підкреслив Світан.
Він переконаний, що на Донбасі працювати взимку тією технікою, яка є у ЗСУ, досить непогано. До того ж, втікаючи з Ізюмського, Лиманського напрямків та правобережжя Херсонщини, росіяни залишили українським воїнам чимало техніки.
За словами експерта, такі погодні умови були б сприятливими і для просування на півдні Україні. Однак він вважає, що "питання з цим регіоном, імовірно, буде розв'язане ще до настання морозів". Світан вважає, що на південному напрямку "є два цікаві оперативно-тактичні ходи, які приведуть до того, що південь, найімовірніше, буде звільнений до Нового року".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки