Витяжка для кухні: вибираємо правильно
У процесі приготування їжі в кухонний простір можуть потрапляти краплі жиру, гаряча пара та дим, інші забруднення. Сучасна витяжка на кухню дозволяє вивести назовні або очистити забруднене повітря, що утворюється при готуванні. На вітчизняному ринку побутової техніки представлені моделі з різною конфігурацією, розмірами, дизайном та функціональними можливостями.
Типи пристроїв залежно від принципу роботи
Завдання проточної витяжки – відведення нагрітого забрудненого повітря від варильної поверхні, виведення його у зовнішнє середовище через вентиляційний канал. Такий пристрій приєднується безпосередньо до повітропроводу.
На відміну від проточного, циркуляційний агрегат не підключається до вентиляційної системи, тому він оптимально підходить для кухонних острівців, які сьогодні користуються величезною популярністю. Витяжка даного типу забезпечується жировими фільтрами, які очищають повітря від крапель жиру, частинок кіптяви та неприємних запахів, після чого він надходить назад до приміщення.
Класифікація витяжок за способом кріплення
За способом кріплення всі представлені у продажу моделі поділяються на:
-
підвісні. Монтаж виконується до стіни, яка розташовується за варильною панеллю, дном навісної кухонної шафки або полиці;
-
варіанти острівного типу. Встановлюються на стелі над кухонним острівцем;
-
вбудовувані. Вбудовуються в корпус підвісних шаф;
-
настінні. Навішуються на площину стіни поряд із плитою.
Серед інших доступних українським покупцям рішень – кутові моделі та системи висувного типу. Вбудована витяжка відрізняється зручністю, вона легко вписується в кухонний інтер'єр. Такий очищувач повітря ефективно вловлює і видаляє з навколишнього простору сторонні запахи, частинки жиру, випаровування. При цьому він сам непомітний, оскільки ховається за фасадами. Користь від її функцій на високому рівні, які принисуть вам тільки комфорт.
Рівень шуму та потужність
Потужність агрегату повинна відповідати площі приміщення. Бажано, щоб воно очищало повітря максимум за 10 хвилин, тому перевагу слід віддати моделі, заявлена виробником площа очищення якої приблизно на 20% більше, ніж площа кухні.
Рівень шуму залежить від потужності витяжного пристрою. Для того щоб не викликати дискомфорту у людей, що знаходяться в приміщенні, в ідеалі він повинен бути нижче 55 децибел. Також у продажу є витяжки, в яких є тихий режим роботи.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки