MENU

Нації Льва Толстого просто хочеться "справить нужду", прямо тут і зараз – і людство має зрозуміти це миттєво, без перекладу, – Олександр Щерба

839 0

Колись мав ділову зустріч у віденській кондитерській. Як і личить кондитерській, до неї постійно заходили та виходили відвідувачі. Раптом зайшов рослий хлопець у кепці "RUSSIA" – як для російського туриста ще не надто п’яний. Огледівся і голосно, на всю кондитерську, сказав офіціантці, яка як раз несла каву: "Дєвушка! Туалет!" По-російськи. Саме з такою інтонацією.

Про це на власній сторінці у Facebook пише колишній посол України в Австрії Олександр Щерба, інформує UAINFO.org.

"Дєвушка" з переляку ледь не розхлюпала віденський "меланж" і ошелешено пропищала у відповідь: "Bitte?". Хлопець з незмінною інтонацією та толстовським виразом обличчя повторив: "Дєвушка! Туалет!" Він бачив, що австрійка не розуміє його питання (і чи це взагалі є питання), але як представник великої держави виходив із того, що це не його проблема - і не робив жодної спроби зробити ситуацію більш зрозумілою. Після паузи він втретє повторив своє питання/декларацію намірів: "Дєвушка! Туалєт!"  

Офіціантка нарешті впізнала інтернаціональне слово "туалет" і направила іноземного гостя до місця, якого так прагнули його душа і тіло. Вона, звичайно, формально не мала цього робити, бо то не був відвідувач, але ситуація була настільки ніякова і для відвідувачів, і для персоналу, що чесно кажучи, і я би відправив його куди він хоче, аби тільки припинити цю ніяковість.

Підозрюю, що в цій ситуації був глибинний філософський сенс, але я згадував її насамперед коли дивився на всі ці вкрадені унітази навесні цього року. Щось глибоко фрейдістське є у цьому злитті між найбільшою територіально нацією світу і найнижчою із базових людських потреб.

Нації Льва Толстого просто хочеться "справить нужду", прямо тут і зараз - і людство має це зрозуміти це так само миттєво, без перекладу. Вся ця війна – це одна велика…. "Дєвушка! Туалєт!".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Олександр ЩЕРБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини