Вчені з'ясували, де і коли були одомашнені кішки
Група генетиків представила результати нової наукової роботи, у якій підтвердила гіпотезу про те, що кішки вперше були одомашнені жителями сучасного Близького Сходу.
Результати дослідження були опубліковані у журналі Heredity, інформує UAINFO.org.
Під час роботи команда вчених на чолі з Леслі Лайонс проаналізувала ДНК приблизно 1000 кішок із різних країн та порівняла близько 200 різних генетичних маркерів. Одними з основних були мікросателіти та однонуклеотидні поліморфізми. Перші дають уявлення про недавні популяції кішок та еволюцію порід за останні кілька сотень років, а другі – ключ до розгадки давньої історії змін геному.
Читайте також: Як кішки показують любов до господаря: шість поширених дій домашніх улюбленців
У результаті дослідники дійшли висновку, що одомашнення кішок почалося, швидше за все, на Близькому Сході 12000 років тому. Тоді люди почали активно розвивати землеробство, а вирощування зерна стало приваблювати до поселень різних гризунів. За ними потяглися й кішки.
Згодом найсміливіші з тварин почали підходити до поселень дедалі ближче, а пізніше – проникати на території господарств у пошуках здобичі.
Читайте також: Слухають лише обраних. Учені зрозуміли, як і коли кішки реагують на людську мову
На думку вчених, першим був контакт у стародавніх фермерів з африканською дикою кішкою Felis silvestris lybica. Вона мешкала на території Єгипту, а пізніше поширилася територією Леванту.
Таким чином, батьківщиною домашніх кішок генетики назвали територію, яка охоплює Ірак, Сирію, Туреччину, Ізраїль, Ліван, Палестину та Єгипет.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки