MENU

США за місяць виготовляють стільки снарядів, скільки українська армія використовує за два дні, – WP

472 0

США за місяць виготовляють стільки снарядів, скільки українська армія використовує за два дні, – WP

Сполучені Штати Америки постачають Україні великий асортимент зброї та обіцяють постачати ще більше, але не можуть стрибнути вище голови.

Попри планове збільшення виробництва, оборонна промисловість США наразі може за місяць виготовляти стільки артилерійських снарядів, скільки українська армія використовує за два дні активних боїв. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Видання пише, що всьому виною забюрократизованість і неповороткість оборонної галузі промисловості. 

"Сполучені Штати надали Україні системи протиповітряної оборони, від ПЗРК Stinger до ЗРК NASAMS і пообіцяли набагато більше. Але, на жаль, перетворити добрі наміри на реальність на полі бою буде важко, адже виробничі лінії Stinger давно закриті й поставки відбуваються зі старих запасів, а з восьми обіцяних NASAMS в Україну прибули лише перші два, тоді як інші шість ще не виготовлені і їхня доставка може тривати до двох років", – пише видання.

Читайте також: Зеленський використовував свої зустрічі з Байденом і законодавцями, щоб переконати їх у здатності України повністю виграти війну, – WP

WP наводить слова заступника міністра закордонних справ Норвегії Ейвінда Вад Петерссона, чия країна спільно з США виготовляє ЗРК NASAMS.

"Це дуже серйозний виклик, адже оборонна промисловість працює не так, як усі інші галузі. Будь-який інший сектор бізнесу, дивлячись на такий сценарій (де запаси порожні та їх потрібно поповнити, і є чітка політична воля та необхідність зробити це, щоб підтримати Україну), поспішить нарощувати виробництво, тому що попит, очевидно, буде. Але оборонна промисловість не працює таким чином", – сказав він.

За його словами, попри те, що війна в Україні сприяла витратам на оборону, виробництво страждає від тих самих проблем, що й інші галузі: інфляція, дефіцит ланцюжків поставок, нестача кваліфікованих і готових працівників і загальне відставання після пандемії. 

"Плюс унікальні особливості контрактних систем в оборонному секторі, що вимагають тривалих термінів виконання та передоплати; плюс тенденція у мирний час економити гроші, скорочуючи більш прозаїчні статті, такі як високоточні боєприпаси, на користь кораблів, літаків та інших дорогих товарів, які догоджають законодавцям; плюс всі безпосередні та непередбачені вимоги війни в Україні відіграли свою роль", – цитує видання Ейвінда Вад Петерссона. The Washington Post пише, що слабким місцем залишається дефіцит артилерійських боєприпасів усіх видів. 

Читайте також: Ціна агресії проти України: Кремль витратив на війну чверть річного бюджету і відкинув Росію на 30 років назад – Times

"Попри планове збільшення виробництва, оборонна промисловість США наразі може виготовляти близько 14 тисяч 155-мм гаубичних снарядів на місяць. Українські сили випустили таку кількість за два дні під час періодів запеклих боїв", – заявила виданню міністр армії США Крістін Вормут.

WP робить висновок, що через вплив усіх цих факторів напрацювання найкращої системи постачання зброї в Україну залишається відкритим і перебуває у постійному переговорному процесі.

"Очевидно, що пан Зеленський чітко та очевидно висловив своє бажання отримати додаткові військові можливості. І хто може звинувачувати його, враховуючи агресію проти його країни. Будь-який президент, будь-який головнокомандувач за подібних обставин хотів би отримати якомога більше, скільки тільки зможе. Та ми також не зацікавлені в ескалації цієї війни таким чином, щоб вона стала протистоянням Сполучених Штатів і Росії", – заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

При цьому він додав, що ніхто не має права вето на те, що Сполучені Штати надають Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини