ЗСУ з початку війни захопили сотні російських танків, БТР і БМП, але з їхнім ремонтом виникли проблеми – WР
Фото: The Washington Post
Від початку повномасштабної війни РФ проти України захисники із Сил оборони захопили сотні танків, бронетранспортерів та машин піхоти окупантів. Але багато одиниць цієї трофейної військової техніки "нудьгують" в ангарах, чекаючи ремонту та запчастин.
Про це йдеться у матеріалі The Washington Post. У розмові з журналістами українські бійці й ремонтники зізналися, що віджаті російські бронемашини та зброя – це бажані трофеї та головний біль водночас, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
"Коли українські військові виявили на полі бою покинуту російську бойову машину, вони зрозуміли, що знайшли рідкісний здобуток. БМП-3, озброєна 100-мм кулеметом і 30-мм гарматою, була однією з небагатьох у своєму роді, захоплених ними у росіян від початку вторгнення. Але близько місяця тому, після кількох тижнів експлуатації українськими військовими, її моторний відсік і паливна система почали ламатися. Відтоді російська бойова машина вийшла з ладу та застрягла на ремонтному майданчику в Харківській області на північному сході України", – описали автори історію лише однієї російської БМП, яка потрапила до рук бійців ЗСУ.
Зазначається, що Сили оборони України захопили сотні таких трофеїв із початку війни, які стали цінним активом для армії. Бригада, яка працювала на цій ремонтній ділянці, жартома називала їх "лендлізівськими" танками, маючи на увазі програму часів Другої світової війни, в межах якої США постачали Британії, Радянському Союзу та іншим країнам-союзникам гуманітарну допомогу й військову техніку.
Але багато з цих танків та іншої техніки застрягли в ангарах, оскільки бригади щосили намагаються знайти деталі, необхідні для їхнього ремонту. Так, підрозділ ремонтного батальйону 14-ї окремої механізованої бригади не зміг знайти необхідних деталей для описаної БМП-3.
"Очевидно, що треба воювати з ворогом, а не сидіти в ангарі", – сказав 47-річний командир ремонтного батальйону Руслан, який давав коментарі за умови, що його прізвище не називатиметься.
За його словами, щоб знайти деталі для ремонту машини, батальйон мав спочатку знайти ідентичну пару. На відміну від більш ранніх моделей цього типу бойової машини, ремонт російської БМП-3 із використанням деталей від аналогічних українських – неможливий.
Руслан додав: цілком можливо, що така ж машина є в іншої бригади, але системи пошуку запчастин немає. Він припустив, що ЗСУ могли б отримати вигоду з програми чи бази даних, яка відстежує сумісні частини у різних бригадах.
Це заощадить час та багато ресурсів", – сказав українець.
Співробітник пресслужби 14-ї бригади – єдиної, яка боролася на всіх основних лініях фронту в країні з початку російського вторгнення, – пожартував, що в українському характері збирати й зберігати цінне майно. Однак це не завжди так просто, як попросити в іншої бригади такий самий трофейний танк чи машину.
Водночас у Донецькій області боєць танкового підрозділу 25-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Вадим Устименко зізнався, що за останні сім місяців він змінював танки "шість чи сім разів", бо вони часто потребують ремонту. Нині захисник воює на танку Т-80 – однією з найкращих моделей на озброєнні України.
Журналісти зазначили, що 25-та бригада першою увійшла до міста Ізюм після того, як у вересні російські війська поспішно відступили з Харківської області під натиском ЗСУ, залишивши за собою величезну кількість танків і бронетранспортерів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки