MENU

Половина українців вважають, що вступ до НАТО є найкращим гарантом безпеки України

402 0

Найбільш поширений скепсис щодо вступу України до Північноатлантичного альянсу серед мешканців південних областей.

Кожен другий українець (49%) вважає, що вступ до НАТО є найкращим варіантом гарантування безпеки України.

Про це повідомляє Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, посилаючись на результати опитування, проведеного з 13 по 21 грудня 2022 р. спільно з соціологічною службою Центру Разумкова та за підтримки програми MATRA, інформує UAINFO.org.

Як зазначається у прес-релізі за результатами опитування, ще 9% респондентів заявили, що надійніше буде укласти угоду про стратегічну оборону з декількома країнами за винятком США. Водночас 7% опитаних вважають, що угоду про стратегічну оборону варто укладати виключно з США.

17% респондентів переконані, що найкращим гарантом безпеки для України може стати лише сама Україна, шляхом розвитку власних Збройних сил.

9% продовжують підтримувати позаблоковий статус для України з міжнародними безпековими гарантіями.

Оцінюючи шанси вступу України до НАТО, думки українців розділилися. Чверть вважає, що Україна зможе стати повноправним членом НАТО одразу після перемоги у війні. Стільки ж опитаних вважає, що, окрім перемоги, Україні ще доведеться реалізувати всі необхідні для вступу реформи. 19% респондентів вірить, що Україну візьмуть до НАТО ще до закінчення війни, а 16% українців взагалі не дуже вірять в те, що Україна коли-небудь увійде до НАТО.

Читайте також: Путін не наважиться на конфлікт з НАТО через постачання системи Patriot Україні – ISW

Найбільш поширений скепсис щодо вступу України до НАТО серед мешканців півдня: 30% вважають вступ України до НАТО малоймовірним, лише 5% вірить, що це може статися ще до закінчення війни.

Відповідно до результатів опитування, абсолютна більшість українців вважає, що військове та політичне керівництво країни має продовжувати війну навіть якщо допомога з боку західних держав зменшиться чи припиниться повністю. 15% вважає, що найкраще було б за таких умов спробувати заморозити конфлікт, але не приймати умови РФ. 11% респондентів погодилися, що в такому разі керівництву країни варто почати переговори з РФ і бути готовими йти на поступки заради досягнення миру.

Соціологи зазначають, що підтримати керівництво України у спробах домовитися з РФ у разі припинення постачання зброї чи фінансів із Заходу найбільше готові люди, які живуть за межею бідності (20%) та жителі півдня (27%).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини