У ЗСУ оцінили, як швидко РФ може перекинути війська для нового наступу на Київ
Наразі безпосередньої загрози нового наступу Росії на Київ немає, хоча від намірів захопити українську столицю в Кремлі досі не відмовилися. Втім, у найближчі місяці ворог може повернутися до ідеї повторного "походу" на Київ, тож українські Сили оборони роблять усе, аби завадити реалізації цих планів.
Наразі довкола української столиці споруджено кілька рубежів оборони загальною протяжністю близько тисячі кілометрів. Про це "Суспільному" розповів командувач угруповання Сил і засобів оборони Києва, генерал-лейтенант Олександр Павлюк, інформує UAINFO.org.
За словами Павлюка, наразі безпосередньої загрози початку нового російського наступу на Київ немає: українські військові не спостерігають накопичення відповідних сил і засобів збройними силами РФ.
"На території, що є кордоном між Україною і Білоруссю, є певні угрупування. Але, враховуючи наш потенціал, малоймовірно, що вони матимуть успіх. Все, що зараз робиться, – стримуються наші сили на північному кордоні, аби ми не могли перекинути їх на схід. Також відбувається окупація Білорусі військовими силами, які розміщуються на полігонах, найімовірніше, надовго. І майбутнього у Білорусі як самостійної країни не буде", – зазначив Павлюк.
Читайте також: Армія РФ очікує великого наступу ЗСУ у двох областях і готується оборонятися, – британська розвідка
Водночас він не виключає, що Росія може здійснити нову спробу захопити Київ у найближчі місяці.
"Ми розглядаємо можливі варіанти агресії в найближчі місяці. Але для цього потрібно перекинути відповідні сили й засоби, які зараз Росією відновлюються на їхніх полігонах. Наразі таких намірів ми не бачимо, але готуємося до них", – зауважив генерал-лейтенант.
Від намірів захопити Київ Росія зовсім не відмовилася. У Кремлі сподіваються, що це дало б змогу РФ виграти війну.
"Найпривабливіший спосіб закінчення війни для Росії – захопити столицю й поставити свій маріонетковий уряд. Ми робимо все можливе, аби не допустити такого сценарію. Вони мають розуміти, що ми готові зустріти їх і зупинити на кордонах. Головнокомандувач це питання поставив, аби було розуміння суспільства, що можливий будь-який розвиток ситуації. Але ЗСУ роблять усе, щоб не допустити його", – зазначив командувач Сил оборони Києва.
Українські воїни пильно стежать за всіма кроками агресора – і готуються до відбиття можливого наступу.
"Ми постійно відстежуємо рух російської армії з полігонів. Гадаю, в нас буде час попередити населення про можливий розвиток подій. Також ми створили угруповання на кордоні з Білоруссю, яке готове гідно зустріти ворога. Київщина підготувалася до можливого наступу. Навколо Києва існує декілька рубежів оборони загальною протяжністю близько тисячі кілометрів. Там на основі професійних позицій, довготривалих споруд створено потужну систему оборони. Весь кордон із Білоруссю – це суцільні завали, мінні поля. Щоб їх подолати, потрібні великі зусилля", – наголосив Павлюк.
Читайте також: Окупанти готуються до наступу на Донеччині після Різдва: експерт назвав можливі напрямки
Він зауважив, що наразі для оборони української столиці вистачає і людей, і засобів. Підрозділи, які захищають столицю, мають ротації й постійно тренуються. А також посилюють свої переваги в разі можливого наступу російських військ: знання місцевості та її підготовку.
Водночас не виключено, що згодом може виникнути потреба в донаборі у підрозділи тероборони.
"Усе залежить від подальших дій агресора. Якщо в них буде чергова мобілізація, то й ми будемо змушені добирати особовий склад. Наразі тих заходів, які ми запланували для створення бригад, має бути достатньо для відповідних дій", – наголосив Павлюк.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки