MENU

Тисячі жертв і крах флоту: аналітики дали прогноз, чим може обернутися вторгнення Китаю на Тайвань і чи є в Пекіна шанси на перемогу

1260 0

Вторгнення Китаю на Тайвань у 2026 році призведе до тисяч жертв серед китайських, американських, тайванських та японських військ. Навряд чи воно завершиться перемогою Пекіна.

Так вважає Центр стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні, який змоделював можливий конфлікт, що хвилює військових та політичних лідерів в Азії та США, пише CNN. Як зазначається в статті, війна за Тайвань може залишити американську армію в такому ж жалюгідному стані, як і переможені нею китайські сили, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Після закінчення конфлікту як мінімум два авіаносці США лежатимуть на дні Тихого океану, а сучасний флот Китаю, який є найбільшим у світі, опиниться в "руїнах", вважають аналітики.

Так, фахівці провели один із наймасштабніших розрахунків воєнних подій для Тайваню, острови з демократичним правлінням та населенням 24 мільйони людей. Китайська комуністична партія претендує на Тайвань як частину своєї суверенної території, хоча ніколи не контролювала його, пише CNN.

У звіті CSIS під назвою "Перша битва наступної війни" описується понад 20 військових сценаріїв. За словами аналітиків, проєкт був необхідний, оскільки попередні урядові та приватні військові прогнози були надто вузькими чи надто непрозорими, щоб дати громадськості та політикам реальний погляд на те, як може розвиватися конфлікт у Тайванській протоці.

Фахівці зазначили, що ймовірна відповідь на питання, чи буде успішним вторгнення на Тайвань, – "ні".

"США і Японія втрачають десятки кораблів, сотні літаків і тисячі військовослужбовців. Такі втрати завдали б збитків глобальному становищу США на багато років", – йдеться у відповіді.

У більшості сценаріїв ВМС США втрачають два авіаносці та від 10 до 20 великих надводних кораблів. Приблизно 3200 американських військових буде вбито за три тижні боїв, що становить майже половину того, що США втратили за 20 років боїв в Іраку та Афганістані.

"Китай також сильно страждає. Його військово-морський флот розбито, ядро його десантних сил розбито, а десятки тисяч солдат перебувають у полоні", – прогнозують експерти й оцінюють, що КНР втратить близько 10 тисяч військовослужбовців, 155 бойових літаків та 138 великих кораблів.

Похмуре майбутнє пророкують і для Тайваню, навіть якщо китайське вторгнення не увінчається успіхом.

"Хоча збройні сили Тайваню не зламані, вони сильно деградували і змушені захищати пошкоджену економіку на острові без електрики та основних послуг", – йдеться в звіті.

Згідно з прогнозом аналітиків, армія острова втратить близько 3500 осіб, а всі 26 есмінців та фрегатів її флоту будуть потоплені.

У доповіді йдеться, що Японія, ймовірно, втратить понад 100 бойових літаків і 26 військових кораблів, тоді як військові бази США на її рідній території зазнають атаки з боку Китаю.

При цьому в CSIS заявили, що не хочуть, щоб із їхнього звіту випливало, що війна за Тайвань "неминуча чи навіть ймовірна".

"Китайське керівництво може ухвалити стратегію дипломатичної ізоляції, тиску сірої зони або економічного примусу проти Тайваню", – припускають аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини