Хіміки перетворили пластикове сміття на цінне добриво
Мільйони тонн пластику забруднюють Землю, і тепер хіміки з Каліфорнійського університету в Ріверсайді стали на крок ближчими до того, щоб знайти їм застосування. Вони створили метод перетворення пластикових відходів у високопористу форму деревного вугілля, який можна використовувати як цінне добриво.
Відповідне дослідження опубліковано у журналі ACS Omega, інформує UAINFO.org.
За останнє десятиліття людство виробило більше пластику, ніж за все XX століття, при цьому більша його частина — одноразові предмети, такі як пакети, бахіли, посуд та гігієнічні речі. Лише п'ять відсотків пластику надходить на переробку і використовується повторно, все інше найчастіше виявляється в кращому випадку на звалищах.
Читайте також: Слина гусениць може врятувати світ від пластикових пакетів. ВІДЕО
На природне руйнування більшості пластмас потрібні роки, а то й століття, тому дослідники постійно шукають способи зробити переробку пластику економічно вигідною, щоб знизити рівень забруднення. Один із таких способів і запропонували хіміки з Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США): вони змішали пластикові відходи з відходами вирощування кукурудзи — соломою, порожніми качанами та іншим, — після чого за допомогою гідротермальної карбонізації перетворили отриману суміш на вугілля.
Для експерименту вчені обрали два поширені види пластику: полістирол (найчастіше його використовують для виготовлення одноразового посуду, наприклад стаканчиків для йогурту) та поліетилентерефталат, або ПЕТ (застосовується у виробництві пластикових пляшок). Кожен із них окремо змішали з кукурудзяними відходами та під високим тиском обробили водою при температурі 180 градусів Цельсія.
Читайте також: Пластик усюди. Вчені виявили небезпечні частки в повітрі на висоті майже 3 км
В результаті дослідники отримали високопористе деревне вугілля з колосальною площею поверхні – близько 400 квадратних метрів на грам маси. Цю речовину можна додавати в ґрунт для кращого утримання вологи та аерації, а також використовувати як добрива для підвищення вмісту вуглецю в ґрунті.
Раніше дослідники вже отримували активоване вугілля з використанням тільки кукурудзяних відходів та гідроксиду калію, а тепер планують перевірити, чи можна із суміші кукурудзи із пластиком отримати речовину, придатну для виготовлення фільтрів для води. Втім, навіть якщо неперероблені частинки пластику завадять перетворити таке вугілля на активоване, деревне вугілля все ще має чимало способів застосування — набагато більше, ніж у пластикового сміття, що валяється на березі океану.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки