У Китаї до участі у перегонах готують клонованого коня
Клонований кінь поки що занадто молодий для перегонів: щоб оцінити його якості в реальному змаганні, доведеться почекати ще два-три роки / Jade Gao / AFP
Китайські генетики успішно клонували скакового коня, привезеного з Німеччини. Асоціація конярів КНР вже схвалила участь клону у майбутніх змаганнях.
Клонування відкриває привабливі перспективи у кінному спорті, дозволяючи знизити вартість розведення коней. Сьогодні ціна чистокровного коня, придатного для участі у міжнародних змаганнях, сягає кількох мільйонів доларів, тож далеко не кожен спортсмен може дозволити собі купити та утримувати хоча б одну тварину. До того ж клонування допомагає продовжити «термін служби» вигідної комбінації генів і використовувати їх протягом багатьох поколінь для поліпшення місцевих порід.
Протягом двох десятиліть багато країн практикують клонування коней, і тепер до цього списку приєднався Китай: місцева Асоціація конярів схвалила участь клонованого коня у кінноспортивних змаганнях у 2028 році, інформує UAINFO.org з посиланням на France24.
Читайте також: Хвіст виляє наукою: японські вчені вперше клонували мишей з висушених клітин шкіри
Як повідомляється, титулованого генетичного «батька» клону на прізвисько Урсус привезли з Німеччини, і в червні минулого року сурогатна мати народила здорового лоша. За процес клонування коня відповідала китайська компанія SinoGene, яка раніше проводила успішні експерименти з клонування собак і вовків. У компанії пояснили, що характеристики лоша ті ж, що й в батька-оригінала, однак лише від тренувань залежатиме, які спортивні результати він зможе показати.
Клонований жеребець Чжуан Чжуан (у перекладі з китайської — «зростаючий здоровим і сильним») має стати запорукою успішного розвитку кінного спорту в Китаї, який відчуває нестачу високопродуктивних коней і поступається західним країнам у технологіях розведення. Поки що розведення конкурентоспроможних коней у КНР повністю залежить від імпорту дорогих тварин з інших держав, тож клонування може допомогти розв'язати цю проблему і зробити китайських конярів незалежними від західних виробників.
Читайте також: В Китаї робот клонував свиней
За останні роки Китай провів безліч успішних експериментів з клонування різних видів тварин, і новий успіх не тільки підтримає кінний спорт, але й допоможе врятувати зникаючі місцеві породи коней. Можливо, у майбутньому нащадки Чжуан Чжуана стануть родоначальниками успішних ліній китайських скакових коней.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки