MENU

У Китаї до участі у перегонах готують клонованого коня

243 0

У Китаї клонованого коня готують до участі у перегонахКлонований кінь поки що занадто молодий для перегонів: щоб оцінити його якості в реальному змаганні, доведеться почекати ще два-три роки / Jade Gao / AFP

Китайські генетики успішно клонували скакового коня, привезеного з Німеччини. Асоціація конярів КНР вже схвалила участь клону у майбутніх змаганнях.

Клонування відкриває привабливі перспективи у кінному спорті, дозволяючи знизити вартість розведення коней. Сьогодні ціна чистокровного коня, придатного для участі у міжнародних змаганнях, сягає кількох мільйонів доларів, тож далеко не кожен спортсмен може дозволити собі купити та утримувати хоча б одну тварину. До того ж клонування допомагає продовжити «термін служби» вигідної комбінації генів і використовувати їх протягом багатьох поколінь для поліпшення місцевих порід.

Протягом двох десятиліть багато країн практикують клонування коней, і тепер до цього списку приєднався Китай: місцева Асоціація конярів схвалила участь клонованого коня у кінноспортивних змаганнях у 2028 році, інформує UAINFO.org з посиланням на France24.

Читайте також: Хвіст виляє наукою: японські вчені вперше клонували мишей з висушених клітин шкіри

Як повідомляється, титулованого генетичного «батька» клону на прізвисько Урсус привезли з Німеччини, і в червні минулого року сурогатна мати народила здорового лоша. За процес клонування коня відповідала китайська компанія SinoGene, яка раніше проводила успішні експерименти з клонування собак і вовків. У компанії пояснили, що характеристики лоша ті ж, що й в батька-оригінала, однак лише від тренувань залежатиме, які спортивні результати він зможе показати.

Клонований жеребець Чжуан Чжуан (у перекладі з китайської — «зростаючий здоровим і сильним») має стати запорукою успішного розвитку кінного спорту в Китаї, який відчуває нестачу високопродуктивних коней і поступається західним країнам у технологіях розведення. Поки що розведення конкурентоспроможних коней у КНР повністю залежить від імпорту дорогих тварин з інших держав, тож клонування може допомогти розв'язати цю проблему і зробити китайських конярів незалежними від західних виробників.

Читайте також: В Китаї робот клонував свиней 

За останні роки Китай провів безліч успішних експериментів з клонування різних видів тварин, і новий успіх не тільки підтримає кінний спорт, але й допоможе врятувати зникаючі місцеві породи коней. Можливо, у майбутньому нащадки Чжуан Чжуана стануть родоначальниками успішних ліній китайських скакових коней.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини