MENU

В Китаї робот клонував свиней

746 0

В Китаї робот клонував свиней

Китайські вчені вперше провели повністю автоматизований процес клонування, в жодному з етапів якого не брала участь людина. Такий підхід дозволив підвищити успішність операції. Дослідники сподіваються, що результати їхньої роботи зроблять сільське господарство в КНР менш залежним від імпортної худоби.

Вчені з університету Нанькай (Китай) вперше клонували свиней за допомогою робота. Самка, що пройшла процес запліднення, у кожному етапі якого брав участь робот, народила сімох здорових поросят породи ландрас. Кожна фаза процесу була автоматизована, в жодній операції не брала участь людина. На думку вчених, залучення роботів підвищує успішність клонування, адже їхні дії точніше і рідше ушкоджують клітини, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Еволюція відбувається вчетверо швидше за передбачуване – вчені

На сьогодні Китай є найбільшим споживачем свинини у світі, однак Пекін прагне стати незалежним від імпорту цього продукту, особливо у зв'язку з численними санкціями США та інших країн. До того ж китайські породи свиней швидко вироджуються. Клонування може бути ефективним розв'язанням проблеми.

Найпоширеніший метод клонування називається "пересадка ядра соматичної клітини". У ньому використовується яйцеклітина і соматична клітина тварини, що клонується. Після цього вчені видаляють з яйцеклітини ядро ​​та замінюють його ядром соматичної клітини. Процедура включає безліч складних та трудомістких етапів, що вимагає участі кваліфікованого персоналу і не може стати більш масштабною.

Читайте також: Загублений геном. Учені знайшли стародавню ДНК, яка змінила ранню історію Японії

У 2017 році дослідники вивели перших у світі поросят, клонованих з використанням робота, проте тоді люди все ж таки брали участь у деяких етапах. Тепер вдалося досягти повної автоматизації процесу. Робот має мікроскопічний зір, а за допомогою штучного інтелекту розраховує деформацію клітин, щоб прикладати мінімальну силу і не пошкодити ооцит під час операції. Це підвищує точність клонування та швидкість ембріонального розвитку.

Використання технології автоматизованого клонування збільшило успішність операції з 10% до 27,5%. Перші поросята, отримані в результаті клонування, підходять для розведення. Автоматизовану систему в майбутньому зможе придбати будь-яка компанія чи науково-дослідна установа.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини