"Путін знає про можливі непередбачувані наслідки" – Тихановська про ризик залучення військ Білорусі до війни
Фото: Сайт Міноборони Білорусі
Військові навчання, які почалися в Білорусі за участі армій РБ та РФ 16 січня і триватимуть до 1 лютого, спрямовані на те, щоб налякати білоруський народ можливістю війни та відволікти увагу українців.
Таку думку висловила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська агентству Reuters у кулуарах Давоського форуму, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Крім того, вона каже, що цими навчаннями Білорусь створює враження, що диктатор Олександр Лукашенко робить усе, щоб уникнути конфлікту.
"Інша мета – загрожувати українцям, відволікти їхню та переключити увагу їхніх військ зі східної частини країни на північні кордони", - сказала лідерка білоруських демократичних сил.
Читайте також: "Не лякайте Лукашенка": на росТБ назвали Білорусь частиною Росії, пропагандистці Скабєєвій довелося виправдовуватися. ВІДЕО
Тихановська нагадала, що саме режим Лукашенка дозволив Путіну використовувати білоруську територію як стартовий майданчик для ракетних ударів по Україні, злетів винищувачів та вторгнення в Україну на початку широкомасштабної війни.
Наразі вона сумнівається у можливості повторення сухопутної атаки проти України з території Білорусі. Утім, Тихановська вказує, що продовження ракетних ударів є цілком реальним сценарієм.
"Сумніваюся, що можлива атака може статися із землі, але ракети можуть бути запущені з території Білорусі будь-якої миті... Режим Лукашенка не впевнений, що якщо він відправить війська воювати з російською армією в Україну, білоруси не перейдуть на інший бік, не сховаються і не зрадять його, тому статус-кво зручний для Лукашенка та Путіна. Путін знає, що участь білоруських військ може призвести до непередбачуваних наслідків", - сказала Тихановська.
Масштабні навчання військової авіації білорусів і росіян стартували 16 січня. Очікується, що вони триватимуть до 1 лютого.
Читайте також: "Дозволив провести геноцид в Україні": Тихановська вимагає покарати Лукашенка за співучасть у війні
Ці навчання привернули особливу увагу через побоювання, що Білорусь може брати безпосередню участь у новому російському наступі на Україну.
Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко 16 січня заявив, що Україна наразі не фіксує збільшення угруповань російських та білоруських військ на території РБ поблизу з кордонами України. Також наразі не було жодних заходів у межах оголошених спільних авіанавчань Росії та Білорусі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки