MENU

Чи з'явиться новий "самозванець" у Росії?, – політолог 

1045 0

Чи з'явиться новий "самозванець" у Росії?, – політолог 

"Для російської історії характерні сюжети, що повторюються. Цілком імовірно, що один із таких сюжетів, відомий під назвою «Самозванець», знову стане актуальним у недалекому майбутньому, а може й раніше. Причиною для цього можуть стати путінські двійники. Раніше про них якщо й говорили, то з неприхованим скепсисом чи великою іронією. Але за останні місяці цю тему стали обговорювати набагато серйозніше, іронії поменшало, підозри та припущення про наявність двійників російського президента зростають у геометричній прогресії. Цих двійників навіть почали класифікувати та давати їм умовні псевдоніми, - про це у Фейсбуці пише політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.

І якщо такі двійники справді існують, уявіть, який це благодатний ґрунт для можливих інтриг та колізій у постпутинський період чи в той момент, якщо з Путіним щось трапиться. Виникає цілий розсип конспірологічних сюжетів, і хто його знає, можливо, і не тільки для авантюрних романів.

Пофантазуймо.
Історія перша – «Двійник» вже на троні». Власне, ця тема вже активно обговорюється. Президент Зеленський нещодавно з великим сарказмом висловився про це: «Я не зовсім до кінця розумію, що він живий чи це він ухвалює рішення. Або хтось там приймає рішення. Я не маю такої інформації». Це про Путіна. У самій Росії відомий Гіркін-Стрєлков також висловив іронічний сумнів щодо реальності нинішнього правителя Росії. Якщо вже щосили використовують двійників Президента РФ, то, де гарантії, що цар досі справжній? Адже спілкування Путіна навіть із елітами зведено до мінімуму. Легковірний путінський «піпл», який охоче «хаває» всю маячню про так звану СВО, також довірливо сприйматиме і ляльку-замінник Путіна. Яка їм різниця? Їм потрібний символ. Фетишизм Путіна в Росії і так уже дійшов маразму. Як там сказав років вісім тому нинішній голова Держдуми РФ В.Володін: «Немає Путіна, немає Росії». Ось вам і пояснення, чому в Кремлі можуть піти навіть на імітацію нинішнього російського правителя аби забезпечити свої інтереси.

Читайте також: Смерть Путіна неможливо буде приховати, його оточення "зіллє" цю новину, – Фейгін

Історія друга – «Двійник» призначається на трон». Уявімо, що здійснюється мрія прогресивного людства і «пуйло» вирушає в інший світ, або його туди відправляють (це вже не має значення). Російська верхівка при цьому ніяк не може вирішити питання з наступником, і на час «устаканювання» цього питання, щоб не сталося спонтанної дестабілізації, використовує «двійника» лідера, що помер. Але «двійник» раптом виявляє амбіції, рішучість та вміння знаходити союзників у російському керівництві. І ось частина російської верхівки вирішує використовувати псевдо-путіна й надалі, для того, що він буде зручним об'єктом для маніпулювання. Але «замінник царя» хоче правити по-справжньому. Ось тут і почнеться найцікавіше - і чутки про те, що «цар не справжній», і війна за трон з боку обділених і обдурених «бояр», що хитається трон, і боротьба за зміцнення влади з боку «Самозванця».

Історія третя - "Двійник" замість Путіна для призначення "наступника Путіна". Тут треба нагадати, що є ще один популярний російський сюжет, вже сучасніший – «Наступник». Сам Путін став наступником Єльцина. Вже не перший рік ходять чутки про можливого наступника Путіна. Найновіша версія цієї теми – наступником має стати Дмитро Патрушев, міністр сільського господарства РФ і, що важливіше, син всесильного секретаря Ради безпеки РФ та колишнього голови ФСБ Миколи Патрушева. Говорять, що Путін клятвено обіцяв Миколі Платоновичу, що обов'язково зробить його сина своїм наступником. Але невдача – обіцяв, але все ніяк не виконає свою обіцянку. І що робити головному силовику Росії? А може усунути реального Путіна і нібито від його імені (через "двійника") заявити, що він іде на спокій, а своїм наступником призначає молодого та талановитого Дмитра Патрушева? Повірять цьому чи ні – інше питання. Як і можливі наслідки такої події. Для нас важлива сама хоч би теоретична можливість такого сценарію.

Історія четверта - "Війна між Самозванцями". Це ще головоломніший сюжет. Уявіть: одне кремлівське угруповання оголошує у ролі Путіна одного його двійника, а конкуруюча кліка – іншого. До речі, свого нібито Путіна може висунути Пригожин. Мовляв, врятував справжнього царя від зрадників та зрадників. І починається боротьба двох псевдо-путіних. У російських шанувальників пуйла відвиснуть щелепи: де справжній цар, кому вірити? Частина еліти кидається від одного «путіна» до іншого. Загалом повна плутанина. Мені цей сюжет дуже подобається насамперед тому, що в такий спосіб доводиться до абсурду «культ Путіна».

Історія п'ята – «Самозванець іде на Кремль». Вона починається знов-таки з довгоочікуваної події - відходу пуйла в інший світ. У Кремлі вирішили не мудрувати і обрали якогось нового керівника. Але не всі представники колишнього оточення Путіна (наприклад, Ковальчуки і той самий Пригожин) задоволені цим вибором, і вирішують повернути на трон нібито справжнього Путіна. Вони пред'являють одного з двійників пуйла за дивом, що врятувався від змовників Президента РФ, і оголошують хрестовий похід на Кремль.

Читайте також: "Двійники точно є": Фейгін заявив, що Путіна перетворили на напівреальну фігуру

Можлива ще більш захоплююча версія цього сюжету, коли, наприклад, Гіркін з товаришами за допомогою друзів із ФСБ викрадають одного з двійників Путіна, заявляють, що в Кремлі підмінили Путіна і хочуть піти на злочинний мир із підступним Заходом, для викриття цієї змови пред'являють свою двійника» нібито справжнього Путіна. Після цього оголошується священний похід на Кремль повернення «якби Путіна» на трон. І "псевдо-путін" йде проти справжнього Путіна.

На цьому поки що зупинимося. А то політ фантазії заведе нас надто далеко в нетрі конспірології. Якщо хтось із професійних літераторів скористається одним із запропонованих сюжетів, то, як кажуть, - welcome! Але про автора ідеї не забудьте. 

Ну а якщо одним із викладених сюжетів хтось наважиться скористатися на практиці, то прапор і помело їм до рук. Як каже російське прислів'я: "Казка брехня, та в ній натяк…", - констатував політолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини