"Доміно" чи мирна дезінтеграція. На місці РФ може утворитися до двох десятків держав – історик
На Кавказі, Поволжі чи в Сибіру процес виходу суб'єктів Російської Федерації з-під контролю Москви йтиме по-різному, пише у своїй колонціісторик, доктор філософії Григорій Рій, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Повномасштабна війна з Україною уже спровокувала кризові явища, пов’язані зі спротивом мобілізації у республіках. Хоча Кремль останні роки робив усе, щоб придушити будь-які пориви суб'єктів федерації відокремитися, колапс можливий під впливом поразок у війні, економічного спаду, внутрішньої боротьби політичних груп, збільшення національної свідомості та послаблення диктатора, припустив експерт.
Читайте також: Каспаров: Американців панічно лякає неконтрольоване занурення Росії в хаос і початок її розпаду в разі розгромної перемоги України
Перший сценарій дезінтеграції Рій порівнює із доміно, коли проголошення незалежності в одній з республік спровокує такі ж дії в інших регіонах і на теренах РФ може з’явитися 20 незалежних державних утворень. На його думку, ініціювати такий процес може Чечня. «Саме чеченці мають історію тривалої боротьби за власне визнання проти Кремля, а також багаточисельну та впливу діаспору. Не виключено, що місцеві еліти на чолі з Рамзаном Кадировим, які зараз є прислужниками Путіна, з його послабленням або смертю вбачатимуть для себе більше користі у повному відокремленні», — вважає історик.
Сценарій № 2 — мирний розпад, який можна порівняти із зникненням СРСР у 1991 році. Локомотивом такої дезінтеграції здатний бути Татарстан, який найдовше зберігав автономні риси управління вже за путінського режиму, гадає Рій.
Читайте також: Путіна пожирає монстр "СВО": майбутнє програно
Нарешті, у третьому сценарії може бути задіяний Китай, якщо заявить претензії на Сибір та Далекий Схід. «Це дасть змогу посилитися КНР не лише територіально та корисними копалинами, але дасть доступ до Північного Льодовитого океану, чий покрив з кожним роком зменшується і боротьба за ресурси якого ще попереду», — зазначив історик.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки