MENU

Військові чиновники США підштовхують Пентагон до передачі Україні винищувачів F-16, – Politico

440 0

Військові чиновники США підштовхують Пентагон до передачі Україні винищувачів F-16, – Politico

У США група військових чиновників неформально тисне на Пентагон до схвалення відправки винищувачів F-16 до України. Це допоможе нашій країні захистити себе від російських ракет та безпілотників.

Про це пише авторитетне видання Politico, посилаючись на інформацію трьох осіб, знайомих із дискусіями, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Хоча Україна давно говорить про бажання отримати F-16 американського виробництва, Вашингтон розглядає артилерію, бронетехніку та наземні системи ППО як нагальніші потреби.

За словами представника Міноборони США та двох інших учасників дискусії, у той час як Україна готується розпочати новий наступ навесні, щоб повернути собі територію, кампанія всередині Пентагону по винищувачах набирає обертів.

Читайте також: Після передачі Leopard на Заході почали обговорювати постачання літаків Києву, — Politico

Почасти завдяки швидкому схваленню танків та систем ППО Patriot, які ще нещодавно були заборонені для експорту в Україну, у Києві відновився оптимізм щодо того, що на черзі можуть бути американські літаки.

"Я не думаю, що ми проти", – сказав високопосадовець Міноборони з приводу F-16. Він наголосив, що остаточного рішення ще не було.

Однак Україна ще має довести, що винищувачі є її пріоритетом, підкреслив чиновник, зазначивши, що Пентагон зосереджений на відправленні Києву коштів, необхідних для безпосередньої боротьби.

Але незабаром винищувачі можуть вийти на перше місце. Останніми днями Київ відновив свій запит на сучасні літаки, а головний радник міністра оборони країни повідомив ЗМІ, що офіційні особи наполягатимуть на отриманні літаків із США та європейських країн.

Читайте також: "F-16 – один із найкращих винищувачів у світі": на росТБ засумували через підготовку авіаційного "Рамштайну-9"

Один із радників українського уряду сказав, що це питання порушувалося у Вашингтоні, але "нічого надто серйозного" поки що не обговорювалося. Інша людина, знайома з розмовами між Вашингтоном і Києвом, сказала, що США можуть знадобитися "тижня", щоб ухвалити рішення про постачання власних літаків і схвалити реекспорт F-16 з інших країн.

Україна хоче, щоб сучасні винищувачі – F-16 або F-15 ВПС США або їхні європейські аналоги – німецький Tornado або шведський Gripen – замінили її на парк реактивних літаків радянської доби. Десятки сучасніших літаків стануть доступними протягом наступного року, коли такі країни, як Фінляндія, Німеччина та Нідерланди, перейдуть на американські винищувачі F-35.

Незважаючи на вік українських літаків, комплексна система протиповітряної оборони Києва не дозволяла Росії домінувати у небі після вторгнення 24 лютого.

Але тепер офіційні особи стурбовані тим, що Україна закінчує ракети для захисту свого неба. Як тільки арсенал буде вичерпано, передові винищувачі Росії зможуть переміститися туди, і Київ "не зможе конкурувати".

Сучасні винищувачі можуть стати одним із розв'язань цієї проблеми, стверджує група військових чиновників у Пентагоні. F-16 несуть ракети класу "повітря-повітря", які можуть збивати ракети та безпілотники, що наближаються. І на відміну від Patriot та інших передових зенітно-ракетних комплексів, які зараз відправляє Захід, винищувачі можуть швидко пересуватися місцевістю для захисту різних цілей.

Читайте також: Коли Україна отримає винищувачі F-16 та аналоги ATACMS: Жданов дав прогноз

Навіть якщо США вирішать не посилати ВПС F-16, інші західні країни мають винищувачі американського виробництва, які вони могли б поставити. Наприклад, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хекстра минулого тижня заявив у парламенті, що його кабінет розгляне питання щодо постачання F-16, якщо Київ запросить їх. Але США мають схвалити передачу.

Високопосадовці Пентагону визнають, що Україні потрібні нові літаки у довгостроковій перспективі. Але на цей час деякі стверджують, що Україна потребує більш традиційних засобів протиповітряної оборони, таких як Patriots і NASAM, які постачають США та інші країни, тому що доставка літаків може зайняти місяці.

Інші кажуть, що потреба у винищувачах більш нагальна. Україна визначила список із 50 пілотів, які вже готові розпочати навчання польотам на F-16. За словами людей, знайомих із цим питанням, ці досвідчені пілоти розмовляють англійською і мають за плечима тисячі бойових вильотів, і їх можна навчити лише за три місяці.

Багато хто з них уже тренувався з американськими військовими на великих навчаннях перед вторгненням.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини