Вчені з’ясували, що температура нашого тіла починаючи з ХІХ століття знижується
Згідно з висновками групи дослідників зі Стенфорда, 150 років тому середня температура людського тіла становила 37 °C. Зараз вона нижча і точного пояснення цьому немає. Але є цікава гіпотеза, пише NV, інформує UAINFO.org.
Нове дослідження виявило незвичайний ключовий фактор, який може зіграти роль у цьому падінні – це кишкові мікроби.
Вивчаючи дані пацієнтів, госпіталізованих із сепсисом, при якому організм реагує на інфекцію підвищенням температури, а також результати тестів на мишах, дослідники знайшли взаємозв'язок між кишковими бактеріями, зміною температури та загальним прогнозом для пацієнта.
Команда проаналізувала зразки кишкових бактерій, взяті у 116 осіб із сепсисом, і виявила, що їх мікробіота сильно різниться і що ці зміни корелюють зі змінами температури пацієнтів.
Читайте також: З імовірністю 90%. В Ізраїлі знайшли спосіб боротися з появою метастазів при раку
Бактерії типу Firmicutes найчастіше викликали високу температуру. Ці бактерії виробляють важливі речовини для росту та здоров'я організму, а також впливають на імунну відповідь та обмін речовин в організмі.
У подальших тестах на здорових мишах з бактеріальним мікробіомом і без нього тварин без бактерій спостерігалася нижча базова температура тіла. Також з'ясувалося, що лікування антибіотиками також знижувало температуру тіла у мишей.
У майбутньому вчені сподіваються провести додаткові дослідження, які допоможуть розробити способи модифікації кишкового мікробіома спеціально для впливу на температуру тіла, що, своєю чергою, може покращити перспективи людей з інфекційними захворюваннями.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки