MENU

Вчені розібралися, як зниження температури тіла продовжує життя

998 0

Вчені розібралися, як зниження температури тіла продовжує життяЦей хробак старіє повільніше, якщо помістити його в холодне середовище

Німецькі дослідники виявили потенційний механізм того, як зниження температури тіла впливає на швидкість старіння та вікові зміни в обміні білків.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Aging, інформує UAINFO.org.

Екстремально низькі температури є згубними, але помірне зниження температури тіла благотворно впливає на тривалість життя як холоднокровних, так і теплокровних організмів, включаючи людину. Однак досі вчені мало знають про конкретні механізми, що збільшують тривалість життя при зниженні температури тіла, що обмежує застосування цих знань на практиці.

Щоб дізнатися, яким чином пов'язані холод та довге життя, дослідники з Кельнського університету (Німеччина) вивчили вплив низьких температур на активність протеасом — багатобілкових комплексів, які відповідають за руйнування дефектних чи непотрібних білків у клітині. Правильна активність протеасом життєво важлива для функціонування клітини, і накопичення великої кількості білків, що не піддаються руйнуванню, пов'язане зі старінням.

Читайте також: Вчені дізналися, чому з віком м'язи слабшають

Вчені показали, що у круглого хробака Caenorhabditis elegans, чий нормальний термін життя становить 20 днів, при утриманні за температури 15 градусів Цельсія термін життя подовжується майже на половину — до 28–29 днів. Виявилося, що при низьких температурах клітина напрацьовує більше білка-активатора PSME3, який регулює роботу протеасом і подовжує життя клітини. Якщо ж роботу цього білка заблокувати, низькі температури перестають благотворно впливати на активність протеасом, що призводить до накопичення в клітинах дефектних білків, які в майбутньому можуть викликати різні вікові захворювання.

Вчені продемонстрували, що вміст культур людських клітин за низьких температур (36 градусів Цельсія) активує в них людський аналог білка PSME3. Це може продовжити життя клітин та уповільнити старіння всього організму.

Таким чином, знижена температура тіла здатна надавати сприятливий ефект на тривалість життя еволюційно далеких організмів, що має на увазі якийсь загальний механізм уповільнення старіння.

Читайте також: "Сплески" фізичної активності лише на декілька хвилин на день значно знижують ризик смерті, – дослідження

Також важливо відзначити, що ефекту, отриманого при зниженні температури, можна досягти й шляхом утворення додаткових копій білка PSME3. Це дозволить протеасомам працювати ефективніше навіть за нормальної температури тіла.

Проте вчені наполягають на необхідності додаткових досліджень, перш ніж «PSME3-терапію» можна буде застосовувати для уповільнення старіння.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини