MENU

Винищувачі для України і "танковий кулак": чого чекати від нового "Рамштайну" та чи може зустріч стати справжнім проривом

567 0

У вівторок, 14 лютого, у штаб-квартирі НАТО пройде окреме засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", організоване США. Західні союзники обговорюватимуть надання Києву зброї, яка дозволить перехопити ініціативу у війні з Росією: зокрема, йдеться про бронетехніку, далекобійні ракети та бойові літаки.

У пресрелізі Альянсу також анонсували на 14-15 лютого чергове засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони, яке відбудеться в Брюсселі під головуванням генсека НАТО Єнса Столтенберга. OBOZREVATEL зібрав усе, що відомо про дев’ятий "Рамштайн" і те, чого чекати від нього Україні, інформує UAINFO.org.

Ключові питання, які розглянуть під час "Рамштайну-9"

На порядку денному засідання Контактної групи з питань оборони України стоїть п'ять основних питань, що традиційно стосуватимуться підтримки нашої держави у війні проти російського агресора. Напередодні міністр оборони Олексій Резніков, який уже вилетів до Бельгії на чолі української делегації, розподілив їх так:

– захист українського неба, зокрема через залучення авіаційної платформи;

– розбудова "танкової коаліції";

– формування запасу міцності щодо боєприпасів;

– тренінгові програми для українських військових;

– стабільність підтримки: логістика, обслуговування, ремонт, практична реалізація "Військового шенгену".

За результатами спілкування з партнерами напередодні засідання Резніков наголосив, що "їхня залученість та підтримка дають оптимізм".

Три головні види зброї для України, які обговорюватимуть союзники

На черговому саміті у форматі "Рамштайн" західні союзники обговорюватимуть надання Україні бронетехніки, а також далекобійних ракет і бойових літаків, які так необхідні нашим Силам оборони та із запитом щодо яких Київ неодноразово звертався до партнерів.

"Сьогодні в нас етап війни – про перехоплення ініціативи, насамперед. Росія накопичила свій остаточний ресурс, це багато мобілізованих... Друга складова – бронетехніка, яку вона підігнала, скільки змогла знайти. Третя – артилерія, яку РФ використовує, і підтягнула звідусіль артилерійські снаряди 152 і 122 калібру. На "Рамштайні" буде проговорюватися, що нам потрібно, щоб ефективно протидіяти всьому цьому", – розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телемарафону..

За його словами, йдеться про танки і бронетехніку, щоб проламати "певну оборонну фортифікацію російської армії".

"Це – перший інструмент. На "Рамштайні" проговорять логістику постачання, тому що танки потрібні не колись, а конкретно під цей етап. Через місяць-півтора вони вже мають бути на полі бою, і ми маємо їх використовувати", – наголосив він.

Іншим ключовим інструментом він назвав далекобійні ракети, які дозволять на 30-40% знищити бойову спроможність російської армії на відстані 150-200-300 км, або її стратегічні склади, які в Криму, або локальні тактичні склади на всій лінії фронту.

Третя складова – авіаційна, але я б її на дві частини розбив. Адже є потреба в штурмовій авіації, яка забезпечуватиме прикриття з неба наших контрнаступальних дій, бронетехніки, яку ми будемо використовувати для зламу російської оборони. І є винищувальна авіація F-16, яка дозволяє дозакрити небо, щоб ракетні й дронові атаки РФ не мали жодного сенсу" – пояснив Подоляк.

Чого Україні чекати від дев’ятого "Рамштайну"?

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини