MENU

Випередив свій час: Леонардо да Вінчі сфорулював принцип еквівалентності задовго до Ейнштейна

851 0

Леонардо да Вінчі сфорулював принцип еквівалентності задовго до Ейнштейна

Нариси, знайдені в альбомах великого інженера, художника та дослідника природи, показують, що він вивів принцип тотожності сил гравітації та інерції за 400 років до того, як про нього написав знаменитий німецький фізик.

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту вивчили нещодавно знайдені записи да Вінчі та знайшли підтвердження того, що вчений вивів один із головних принципів фізики ще у XVI столітті, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.

На цих ескізах да Вінчі показав, що гравітація та інерція тотожні (Фото:Каліфорнійський технологічний інститут) 

На ескізах італійця були зображені трикутники, утворені схожими на пісок частинками, які сипалися зі глека і падали по прямій траєкторії. За допомогою цих падаючих частинок да Вінчі ясно проілюстрував еквівалентність сил гравітації та інерції.

Читайте також: Топ-7 ідей Альберта Ейнштейна, які змінили світ

Американські вчені були вражені цим фактом, оскільки раніше вважалося, що цей евристичний принцип уперше запропонував Альберт Ейнштейн у 1907 році.

"Ми не знаємо, чи проводив да Вінчі подальші експерименти та чи поглиблювався у своїх дослідженнях проблеми, — заявив провідний автор Морі Гаріб, професор аеронавтики та медичної інженерії Каліфорнійського технологічного інституту. — Але той факт, що він вірно сформулював сам принцип на початку 1500-х років, демонструє, наскільки сильно він випереджав свій час".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини