MENU

"6,2 мільярда легалізованих грошей – це не успіх": Гетманцев про податкову амністію

375 0

"6,2 мільярда легалізованих грошей – це не успіх": Гетманцев про податкову амністію

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що податковій амністії зашкодила війна, але не тільки.

Про це він сказав в інтерв'ю Економічній правді, інформує UAINFO.org.

"6,2 мільярда легалізованих грошей – це не успіх. Під 400 мільярдів ми зібрали в бюджет. Якщо говорити про кількість людей, які взяли участь, і взагалі про цю амністію, то, безперечно, війна зашкодила", – наголошує він.

Разом з тим, Гетманцев підкреслює, що незадовільний результат є наслідком кількох факторів.

 

"Перший – це те, що ти, поклавши гроші у валюті на рахунок, зараз не можеш їх зняти, є валютне обмеження. Ми передбачили таку можливість для амністії саме валютних коштів, щоб не було гри на курсовій різниці. Ми розуміємо, що люди тримають гроші у валюті", - розповів депутат.

"Другий – це введення 2-відсоткового податку, який став одним із способів амністування грошей, ми це бачимо", - додав Гетмацев.

З 1 вересня 2021 року стартувала податкова амністія - добровільне декларування доходів. Розмір податку, який потрібно заплатити, аби легалізувати свої статки, залежатиме від того, який актив декларується та де він перебуває.

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання шляхом декларування активів. 

Читайте також: "Це нас, звичайно, турбує". Гетманцев розповів, що податкова амністія поки що не зацікавила цільову аудиторію

Також особи повинні будуть сплатити одноразовий збір: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Спочатку планувалось, що амнісітя триватиме рік - до вересня 2022 року, однак її продовжили на пів року - до березня 2023.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Економічна правда


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини