Чистилін: Залізобетонний Харків — плацдарм нової України
На фото зліва направо: автор тексту, письменник Сергій Жадан, Василь Рябко — фронтмен гурту PAPA CARLO.
23 лютого 2023 року. Підводячи підсумки року з початку повномасштабної російського наступу багато харків’ян заново відкрили для себе, дивуються і пишаються рідним містом. Воно завжди сприймалось переважно як інтелектуальний, промисловий, студентський центр, але в умовах щоденних обстрілів і від’їзду з мегаполіса сотень тисяч людей, коли перестали працювати підприємства та все живе завмерло, виявилось, що у прифронтового міста є ще й неповторний дух. Виник навіть сакральний термін «Харків залізобетон».
Десятки тисяч містян стали волонтерами, самоорганізувались у різні групи, відчули себе частиною великої історії, яка твориться на їх очах. Чимало харків’ян свідомо перейшли на спілкування в побуті українською мовою, почали всіляко допомагати війську, записались на медичні курси, згуртувались навколо підтримки різних громадських ініціатив і гуманітарних проектів. Навіть комунальні служби, які завжди піддавались критиці за свою погану роботу, після обстрілів окупантів почали героїчно функціонувати та творити неймовірні речі. Митці і бізнесмени, бюджетники та таксисти, продавці й айтішніки – всі відчули себе єдиним організмом, якій працює на спільну перемогу, пише у своєму блозі Заслужений журналіст України, громадський активіст з Харкова Володимир Чистилін, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Байден у річницю вторгнення РФ заявив, що Путін ніколи не переможе Україну
Так, місто зазнало сильних руйнувань. 150 тисяч харків’ян залишились без даху над головою, сильно пошкоджена інфраструктура, людям бракує коштів, сил і відчувається хронічна втома, втрати, за попередніми даними мерії, оцінюються в 9 млрд.долл, але той неоцінений досвід солідарності, патріотизму, віри в свій народ, вдячності та героїзму – все це не можна ні з чим порівняти.
Після року великої війни у Харкові майже всі городяни впевнені в перемозі і більшість з них роблять все можливе, щоб вона сталась якомога скоріше. Ідея філолога світової слави Юрія Шевельова про «П’ятий Харків», який стане сучасним європейським містом знову підняли на прапор поет Сергій Жадан, Літературний музей та провідні публічні інтелектуали міста.
Харків знову відчув свою справжність, силу духу, козацькі корені та освітню велич. Він вже точно не буде таким як раніше. Яка уготована участь місту фронтиру сьогодні сказати важко. Наразі на кордоні з Харківщиною точаться запеклі бої і ворог намагається прорвати оборону, але віра та завзятість, досвід і відвага, щирість й незламність міста-Героя є запорукою Перемоги.
Харків залізобетон. Він витримає, все здолає і стане форпостом нової модернової України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки