MENU

Вигідна поразка обох сторін: Піонтковський пояснив позицію Китаю щодо війни в Україні

1132 0

Вигідна поразка обох сторін: Піонтковський пояснив позицію Китаю щодо війни в Україні

Політолог наголосив, що Росія стала повністю залежною від Китаю.

Політолог Андрій Піонтковський, який проживає у Вашингтоні, пояснив позицію Китаю щодо російського вторгнення в Україну. Він вважає, що Китаю вигідна як поразка Росії у війні, так і поразка України, оскільки в обох випадках Пекін отримує "величезний виграш".

Як зазначив експерт в ефірі телеканалу "Еспресо", в разі перемоги російського агресора Китай зміг би "отримати" Тайвань, а в разі поразки РФ – весь Сибір, інформує UAINFO.org

Читайте також: Китай намагається не допустити програшу Росії, побоюючись, що США тоді зосередяться на ньому, – Bloomberg

"Поразка Росії вигідна Китаю. Так само йому вигідна й поразка України. Китай отримує величезний виграш у будь-якому разі. Якби прогнози американської розвідки справдились, і Київ здався б за 5 днів, це стало б нищівною поразкою не лише України, а й США, для яких це був би вихід зі світової арени. І Тайвань уже давно був би у складі Китаю, тайванці самі б принесли ключі від острова. Тобто у разі перемоги Москви Китай отримав би Тайвань, а у разі поразки Москви він фактично отримає весь Сибір", – пояснив Піонтковський свою думку.

Водночас, за його словами, Росія стала повністю залежною від Китаю.

"Пекін зараз хоче зафіксувати цю поразку Росії, а як внесок у нову міжнародну структуру хоче продати себе Заходу як конструктивного переговірника", – наголосив Піонтковський. 

Читайте також: "Мирний план Китаю. Сказати, щоб нічого не сказати. Китай вступив в українську гру, – Вадим Денисенко 

Від початку російського вторгнення в Україну Китай не став на бік жодної зі сторін, зберігаючи "нейтралітет". Водночас Пекін продовжує підтримувати в ООН проросійську риторику і закликав не постачати Україні зброю.

24 лютого, на річницю вторгнення РФ в Україну, Пекін представив свій "мирний план", де війну назвали "українською кризою". Документ містить 12 пунктів, при цьому чітких рекомендацій, як, наприклад, досягти припинення вогню – немає. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини