MENU

Близько тисячі монет часів 17 століття: у Польщі випадково виявили унікальний скарб. ФОТО

833 0

Фото: Lublin Provincial Conservator of Monuments Біля села Занювка виявили величезний скарб, захований у глиняному глечику

Біля села Занювка, що знаходиться в Люблінському воєводстві (Польща) виявили величезний скарб, що зберігався у глиняному глечику.

Знайшов монети Міхал Лотис, шукаючи сільськогосподарське обладнання на території земельних ділянок, які випадково загубилися на поверхні ґрунту. Пізніше він звернувся до Воєводського управління охорони пам'яток (WUOZ) у Любліні стосовно знахідки, відповідно до наявного Закону про охорону та догляд за історичними пам'ятками від 23 липня 2003 року. Про це розповідає HeritageDaily, інформує UAINFO.org.

У Польщі заборонені аматорські пошуки артефактів з використанням металошукача, якщо у мисливця скарбів немає ліцензії місцевої влади. Це стосується як комерційного використання знайдених речей, так іособистого. Через це про всі знахідки потрібно повідомляти владу. Окрім цього, вони переходять у власність держави.

Загалом в ньому було 1 тис. крон та литовських шелягів (боратинок) 17 століття. Фото: Lublin Provincial Conservator of Monuments

Археологи дослідили знайдені монети, і, згідно з результатами, їх навмисно заховали у керамічному глечику, а потім у ґрунті. Загалом в ньому було 1 тис. крон та литовських шелягів (боратинок) 17 століття.

Загальна вага скарбу — 3 кг. Він складається з кількох шарів монет у глечику, які з часом спресувалися, 115 з них розкидало внаслідок сільськогосподарської діяльності, 62 сильно окислилися. Також там знайшли кілька шматків тканини.

Все ще залишається загадкою, чому і хто так хотів заховати свої скарби. Однак дослідники стверджують, що цю знахідку можна вважати певним свідченням заворушень, пов'язаних з періодами конфліктів на цій території. Або ж це своєрідний "депозит", тобто монети заховали задля фінансової безпеки.

У 17 столітті ці території входили у склад Речі Посполитої. Починаючи від 1648 року, армії напасників ненастанно плюндрували країну, найбільше під час Шведської війни в 1655—1660 роках і Великої Північної війни 1700—1721 років.

Зараз же монети перебувають в Археологічному відділі Музею Південного Підляшшя в Білій Підляській, де дослідники зможуть провести детальніший аналіз та вивчити знайдений скарб.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини