MENU

Швейцарія утилізує десятки робочих зенітних ракетних комплексів, які могли би згодитися ЗСУ

707 0

Швейцарія утилізує десятки робочих зенітних ракетних комплексів, які могли би згодитися ЗСУ

Швейцарія почала утилізацію застарілої зброї, знищивши у межах першого траншу 60 оборонних систем "Рапіра". Це викликало бурхливу реакцію серед політиків, які займаються питаннями безпеки, – вони вважають, що таке озброєння може стати в пригоді Збройним силам України.

Як повідомило видання NZZ, речник федерального офісу оборонних закупівель Armasuisse Кай-Гуннар Сіверт заявив, що в межах наступних траншів планується демонтувати та утилізувати всі системи. Їх почали виводити з експлуатації з кінця 2022 року через переозброєння армії більш сучасним озброєнням, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Читайте також: Закон не дозволяє: Швейцарія заборонила Іспанії передати Україні дві зенітні установки власного виробництва

Зазначається, що швейцарська армія закупила "Рапіри" у 1980-х роках. До складу установки входить стартовий майданчик і радарна система. Однак колишній головний редактор "Allgemeine Schweizerische Militaerzeitschrift" (ASMZ) Петер Шнайдер висловив переконання, що вказані системи ще не надто застарілі та можуть бути дуже добре використані проти низьколітаючих цілей, таких як безпілотники, або навіть винищувачів та гелікоптерів. На думку Шнайдера, вони могли б допомогти Україні захистити цивільну інфраструктуру.

Член Національної ради від зелених лібералів Франсуа Пуанте назвав абсурдом утилізацію в Швейцарії зброї, яка може бути такою цінною для України. До того ж її передача може бути юридично можливою.

У матеріалі зазначили, що історія з "Рапірою" висвітлює фундаментальну проблему: Швейцарія виведе з експлуатації багато іноземних систем озброєнь у найближчі кілька років. Наприклад, 248 бойових машин піхоти M113 і понад 100 артилерійських гармат M109. Обидві системи є американською продукцією і перебувають на лінії фронту в Україні.

Читайте також: Через позицію Швейцарії: у Бундестазі закликали переглянути ланцюги поставок зброї

Нагадаємо: раніше в Швейцарії також відхилили резолюцію щодо зняття заборони на реекспорт зброї, що передбачало б передачу Україні швейцарського озброєння. Деякі парламентарі побачили в такій ініціативі загрозу репутації країни як нейтральної держави-посередника.

Проте питання реекспорту зброї буде також на порядку денному нижньої палати – Національної ради – під час поточної сесії. Найближчим часом вона обговорить пропозицію Комітету з питань безпекової політики, висунуту в січні 2023 року.

Також уряд Швейцарії відмовився конфісковувати заморожені російські активи. Причина – нібито порушення конституції та підрив існуючого правопорядку.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини