MENU

Комісія ООН заявила про порушення правил поводження з військовополоненими "з обох сторін": в Україні обурилися і нагадали, хто агресор

662 0

Комісія ООН заявила про порушення правил поводження з військовополоненими "з обох сторін": в Україні обурилися і нагадали, хто агресор

Моніторингова місія ООН з прав людини оприлюднила доповідь про страти військовополонених, в якій заявила про порушення правил поводження з ними "з обох сторін" – і Росії, і нібито України. У Міністерстві закордонних справ України претензії у свій бік назвали неприпустимими.

Доповідь озвучила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер на пресконференції. За її словами, у документі згадується про занепокоєння "безсудними" стратами 25 російських і 15 українських військовополонених, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

"Я почну з російських військовополонених, які перебувають в українському полоні. Ми глибоко стурбовані розстрілом до 25 російських військовополонених та осіб, що ми зафіксували", – сказала Богнер.

Вона зазначила, що ММПЛУ знає про те, що Україна розпочала розслідування п'яти випадків, які стосуються 22 жертв, але не має даних про будь-які розпочаті кримінальні провадження у цих справах. Представники місії розмовляли із 229 російськими військовими, і майже половина з них нібито розповідала про жорстоке поводження.

"Про поводження з українськими військовополоненими – ми також глибоко стурбовані стратами 15 українських військовополонених після їхнього захоплення російськими військами в полон. Військові ПВК "Вагнер" здійснили 11 із таких страт", – додала Богнер.

Читайте також: Очільник Меджлісу розповів, як росіяни катують українців у Херсонській області

У доповіді йдеться про те, що із 203 опитаних українських військовополонених 67% потрапили до рук російських сил після того, як командири домовилися про здачу в полон. Більшість із них зазнали тортур і жорстокого поводження. Зокрема, воєнні злочинці РФ і співробітники ФСБ катували їх для отримання інформації, залякування, приниження та помсти.

"Катування передбачали побиття, тортури електричним струмом, завдавання вогнепальних або колотих ран. Поширеним явищем була імітація страти", – зазначила Богнер.

Окрім того, у доповіді також описано один випадок смерті українського військовополоненого від отриманих ран за кілька годин після катувань.

"Умови утримання багатьох українських військових були шокуючими, а доступ до медичної допомоги був недостатнім або його взагалі не було. Моніторингова місія ООН опитала для доповіді понад 400 військовополонених, по 200 від кожної сторони. Зазначається, що Україна надала безперешкодний конфіденційний доступ до місць утримання російських військовополонених, а Росія ні", – додала Богнер.

Читайте також: "Сесії денацифікації" та "дзвінок Путіну": комісія ООН розповіла, як росіяни катують полонених

Зі свого боку, в МЗС України взяли до уваги доповідь, підготовлену комісією ООН.

"Ми вдячні моніторинговій місії за її роботу, зокрема, за документування порушень міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права, скоєних РФ у контексті збройної агресії проти України. Водночас вважаємо неприйнятним покладання відповідальності на жертву агресії. Згідно зі Статутом ООН, Україна має право на самозахист", – ідеться у повідомленні відомства.

Також там зазначили, що МЗС України неодноразово наголошувало на тому, що українська сторона розраховує, що місія ООН уникатиме будь-яких кроків, які можуть трактуватися як рівняння жертви й агресора.

Крім того, на висновки місії ООН щодо російських військовополонених відповів український омбудсмен Дмитро Лубінець і заявив, що Богнер і постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун жодного разу не порушували питання поводження з російськими військовополоненими.

"До того ж хотілося б почути беззастережні факти й аргументи, на яких ґрунтуються висновки Місії ООН щодо ймовірних порушень з боку української сторони", – заявив Лубінець.

Він наголосив, що Україна дотримується Женевських конвенцій, міжнародного права та відкрита для міжнародних організацій.

"Росія розпочала повномасштабну війну проти України та блокує доступ до українських військовополонених. ООН та світова спільнота має тиснути на РФ і вимагати допуску до місць утримання українських військовополонених", – сказав Лубінець.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини