MENU

Землю накрила найпотужніша за шість років геомагнітна буря з несподіваними наслідками. ФОТО. ВІДЕО

2208 0

Землю накрила найпотужніша за шість років геомагнітна буря з несподіваними наслідками. ФОТО. ВІДЕО

Як не дивно, але вчені не передбачали появу такого сильного явища на планеті.

У п'ятницю, 24 березня, на Землі з'явилася найсильніша за останні 6 років геомагнітна буря, спровокована гігантським викидом плазми з корональної діри на Сонці. Але вчені не прогнозували появу цієї бурі, внаслідок якої на всій території США можна було спостерігати полярні сяйва, пише Live Science, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

За словами вчених, геомагнітна буря, яка накрила Землю, належала до рівня G4 за 5-бальною шкалою оцінки подібних подій (тобто найпотужніша з можливих геомагнітних бур може мати рівень G5). Несподівано сильна буря призвела до появи дуже красивих полярних сяйв аж до найпівденніших штатів США, що само собою надзвичайно незвично. Спочатку вчені, які стежать за космічною погодою, прогнозували появу на Землі 23, 24 або 25 березня геомагнітної бурі рівня G2, але ніхто не очікував, що вона буде такою сильною.

Читайте також: На Сонці з'явився торнадо заввишки 120 тисяч кілометрів. ВІДЕО

Геомагнітна буря виникла у п'ятницю, 24 березня, завдяки тому, що за кілька днів до цього на Сонці відбулося виверження в корональній дірі (особливий регіон в атмосфері зірки). З корональної діри, яка за розмірами була в 20 разів більша за Землю, вирвався гігантський потік плазми, який полетів через космос із середньою швидкістю в 2,1 млн км/год.

За словами Таміти Сков, вченої, яка займається вивченням космічної погоди, потік сонячної плазми врізався вранці 24 березня в магнітне поле Землі, що і спричинило появу геомагнітної бурі на планеті.

"Цей унікальний викид відрізнявся від звичайних вивержень на Сонці, хоча вони не унікальні, але за ними складніше спостерігати. Тому споконвічні прогнози про силу геомагнітної бурі не виправдалися", — говорить Сков.

Читайте також: Вчені налякані: нічне небо на Землі стало занадто яскравим

Під час дуже сильних геомагнітних бур на Землі полярні сяйва можуть з'являтися набагато південніше. Власне, так сталося і цього разу, коли багато жителів США, аж до південних штатів, спостерігали яскраві полярні сяйва, яких ніколи не бачили в небі над своїми регіонами. Ще одним наслідком появи найсильнішої за 6 років геомагнітної бурі стало тимчасове порушення в роботі радіозв'язку та навігації.

За словами вчених, геомагнітні бурі рівня від G1 до G3 можуть спричинити незначні збої в роботі радіозв'язку та енергосистем. Буря рівня G4 вважається більш небезпечним явищем, хоча нічого катастрофічного цього разу не сталося. Щодо геомагнітної бурі рівня G5, яку дуже давно не фіксували на Землі, то вона може серйозно нашкодити роботі багатьох електроприладів, надовго вивести з ладу радіозв'язок та енергосистеми.

 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини