MENU

Україні вони потрібні тут і зараз: Польща наполягатиме на закупівлі боєприпасів Україні за межами ЄС, – Моравецький

218 0

Україні вони потрібні тут і зараз: Польща наполягатиме на закупівлі боєприпасів Україні за межами ЄС, – Моравецький

Польща переконуватиме партнерів у тому, аби ЄС почав закуповувати боєприпаси Україні за межами союзу. Водночас є й ті, хто проти такої ініціативи.

Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на слова прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького в інтерв’ю RMF FM, інформує UAINFO.org.

"У Брюсселі це такий собі секрет Полішинеля, що в Європі немає боєприпасів. З іншого боку, у світі є кілька регіонів, зокрема Південна Корея та Ізраїль, де таких боєприпасів набагато більше. Тому я розраховую на те, що наші спільні дискусії з Єврокомісією, кількома ключовими країнами, Німеччиною та Францією, призведуть до швидкого отримання боєприпасів, тому що Україна потребує їх тут і зараз" - заявив Моравецький.

Читайте також: Зеленський назвав головну причину, чому ЗСУ не починають масштабний контрнаступ

Франція, зі свого боку, виступає проти ідеї щодо закупівлі амуніції за межами ЄС й наполягає на тому, аби контракти йшли європейським фірмам.

За словами прем'єр-міністра Польщі, Варшава переконуватиме партнерів у тому, що боєприпаси потрібні якнайшвидше. Через їх дефіцит в ЄС, важливо почати закуповувати амуніцію за межами союзу, так само як Польща зараз купує суперсучасну зброю К2, К9 і Abrams з-за кордону.

За словами прем'єра, у Польщі ще є деякі пострадянські боєприпаси, які навряд чи стануть у пригоді країні в майбутньому. При цьому він підкреслив, що коли йдеться про надання боєприпасів, уряд відштовхується не від того, що буде менше потрібно Польщі, а від того, чого зараз потребує Україна на полі бою.

Читайте також: Я відрізняю слово "мир" від слова "вторгнення": Мелоні розгромила "друзів Путіна" в італійському парламенті. ВІДЕО

Крім того, Моравецький зазначив, що Польща має намір закупити у Південної Кореї боєприпаси та передати їх Україні. Водночас Моравецький наголосив на важливості отримання згоди від Південної Кореї, яка, наприклад, підписала великі угоди про постачання сотень танків, літаків та іншого озброєння члену НАТО Польщі з початку війни. Президент Юн Сок Йоль заявив, що закони його країни забороняють надавати зброю країнам, які перебувають у конфлікті.

"З цього треба починати. Ми можемо це зробити тільки в тому випадку, якщо той, хто нам продає, дасть дозвіл на експорт, дасть дозвіл на передачу цих боєприпасів. Ми, звичайно, надійний партнер, тому будемо робити це тільки за згодою" - наголосив Моравецький.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини