Болгарія могла таємно передати Україні величезну кількість боєприпасів, – експерт
Болгарія могла налагодити схему продажу Україні старого озброєння через посередників.
Про це сказав колишній міністр оборони Болгарії, експерт із національної безпеки Бойко Ноєв 27 березня в інтерв'ю каналу BTV, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
Загальна кількість болгарської зброї здатна сильно змінити перебіг повномасштабної війни з Росією на деяких ділянках фронту, упевнений він.
Ноєв розповів про плани передачі ЗСУ старих боєприпасів, виготовлених на Вазовському машинобудівному заводі (ВМЗ) у місті Сопот. Натомість болгарські військові отримають нові боєприпаси.
ЗСУ можуть отримати боєприпаси, виготовлені на Вазовському машинобудівному заводі
Старі боєприпаси коштуватимуть майже 175 млн євро, додає видання EURACTIV.
"Це найбільше переозброєння болгарських сухопутних військ у новітній історії. Це величезна кількість боєприпасів – сотні тисяч. Відбувається величезне зростання цін на боєприпаси, і ВМЗ продаватиме ці боєприпаси через посередників в Україну", – сказав колишній міністр.
Радянські боєприпаси на складах у Болгарії, за словами Ноєва, знадобляться ЗСУ для танків, гаубиць, протитанкових гранатометів, реактивних систем залпового вогню, автоматів АК-47 та іншого озброєння.
EURACTIV наводить слова міністра оборони Димитара Стоянова. Він пояснював, що схему із ВМЗ узгодили для "оновлення запасів воєнного часу".
Як Болгарія допомагає Україні у військовому плані?
Болгарія відмовилася брати участь у замовленні 1 млн снарядів для України, заявив 24 березня президент країни Румен Радєв перед зустріччю лідерів країн ЄС у Брюсселі.
Угоду про закупівлю боєприпасів для ЗСУ 20 березня підписали 17 країн Євросоюзу та Норвегія.
Болгарія, за словами Радєва, може запровадити технологію виробництва 155-мм снарядів за стандартами НАТО та надсилати їх іншим членам союзу на запит.
На думку Ноєва, Болгарія займає нерішучу позицію щодо великої війни в Україні.
"Всі країни використали можливість позбутися радянських озброєнь, які не могли обслуговувати. А Болгарія все ще зберігає літаки і скоро вони стануть марними. Замість отримання нової техніки, ми залишимося зі старою", — наголосив експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки