MENU

Сезонна алергія: пошук причин із ALEX тестом

187 0

Сезонна алергія: пошук причин із ALEX тестом

Сезонна алергія – проблема світового масштабу. За останніми даними ВООЗ, у світі налічується понад 1 млрд людей, які щорічно страждають від цього захворювання! У більшості випадків сезонна алергія не несе прямої небезпеки для життя людини, проте здатна впливати на його комфорт та якість. 

Сучасна алергологія вже винайшла ефективні методики, які дають змогу людині назавжди позбутися алергії. Головною умовою успішного лікування вважається точне виявлення алергену. Ми вирішили розібратись, чи можна в Україні пройти такі обстеження і чи доступні вони для кожного.

Як зрозуміти, що в мене сезонна алергія?

Сезонна алергія зазвичай проявляється закладеністю носа, чханням, сльозотечею та нав’язливим кашлем. Погодьтеся, що такі симптоми не можна назвати специфічними, які б точно вказували на алергічну етіологію захворювання. Вони можуть виникати й за ГРВІ, простуд, різних вірусних інфекцій тощо.

Тож як відрізнити сезонну алергію від інших патологічних станів? По-перше, ви маєте запідозрити таку алергію, якщо подібні симптоми трапляються щороку в один і той самий час. Зазвичай це пов’язано із цвітінням певних рослин, наприклад амброзії чи липи. 

Чи можна знайти точну причину алергії?

Виявити конкретний алерген, від якого страждає людина, буває не просто. Дуже часто пацієнти після кількох невдалих спроб здачі аналізів у лабораторіях зневірюються та опускають руки. Вони вирішують терпіти алергію, постійно використовуючи антигістамінні таблетки та судинозвужуючі спреї для носа. 

Але добре, що сучасна медицина швидко розвивається – постійно з’являються не тільки нові лікарські засоби, а й методи лабораторної діагностики. 

Навіть якщо ви вже раніше здавали аналізи крови на різні алергічні панелі та не змогли виявити алергени, вихід є! На поміч вам прийде сучасний аналіз ALEX, направлений на одномоментне виявлення алергенів з великої кількості панелей. 

Діагностика алергії ALEX дає змогу діагностувати алергени з наступних груп:

·        пилок різних рослин (квітів, трав, бур’янів, дерев тощо);

·        харчових продуктів (зернових, фруктів, овочів, яєць, молока, бобових, горіхів, різних сортів риби та м’яса і т.д.);

·        цвілі, грибків;

·        тваринних алергенів тощо. 

Це найбільш точний та інформативний лабораторний аналіз на алергени. Він не має ані вікових, ані будь-яких інших протипоказань чи обмежень. 

Кому варто пройти дослідження ALEX?

Лабораторний аналіз ALEX підходить для всіх людей, які мають алергію невизначеної етіології. Вам варто звернути увагу на це дослідження, якщо у вас вже тривалий час є сезонна або постійна алергія, але ви не змогли виявити її причину навіть після здачі аналізів на окремі алергопанелі. 

Також дослідження ALEX може призначатися дітям будь-якого віку, щоб виявити потенційні алергени та запобігти в майбутньому контактуванню дитини з ними. 

Це дослідження можна проводити навіть у гострий період алергії і навіть за умови прийому пацієнтом антигістамінних лікарських засобів чи інших протиалергічних препаратів. 

Цей аналіз дає лікарю достатню інформацію для призначення ефективного лікування, тобто ви не витратите додаткові кошти на обстеження. 

Чи можна заощадити на аналізі ALEX?

Вартість тесту ALEX не низька – він коштує дорожче окремих панелей на алергію. Проте цей тест дає змогу з точністю виявити причину захворювання, бо проводить аналіз на 295 алергенів. Тож у цілому таке обстеження є більш вигідним, адже не потребує додаткової діагностики.

Завдяки постійно діючим акційним пропозиціям ви можете заощадити кошти на здачі аналізів у лабораторії МедЛаб. При оплаті аналізів онлайн ви отримаєте знижку 15%. Також пацієнти можуть заощадити 10% від вартості лабораторних досліджень за умови здачі аналізів у суботу. 

Чи можна вилікувати алергію назавжди?

Більшість людей, які щороку потерпають від сезонної алергії, не знають, що вони можуть позбутися цієї проблеми назавжди. 

Після виявлення точного алергену за допомогою лабораторної діагностики варто звернутися до лікаря алерголога з результатами проведеного обстеження. 

Пацієнту призначається алергоспецифічна імунотерапія (АСІТ). Це найбільш ефективна методика лікування алергії, яка дає змогу назавжди позбутися цього захворювання та суттєво покращити якість свого життя. 

Метод АСІТ “переключає” механізми імунної системи, не даючи змоги з’являтись алергічним симптомам. Пацієнту вводяться мікродози алергенів, на які реагує його організм. Це призводить до вироблення стійкості та нечутливості до них. 

Завдяки такому лікуванню ви зможете знову радіти весняній та літній погоді, вживати улюблені продукти, заводити вдома тваринок, на яких раніше мали алергію. 

Чи можна профілактувати алергічні прояви?

На жаль, не існує дієвих методів профілактики, які на 100% змогли б не допустити розвиток у людини певної алергії. 

Наразі найефективнішим методом є проведення лабораторного аналізу ALEX у дитячому віці з метою виявлення всіх потенційних алергенів, речовин, які дитячий організм може “не прийняти”. 

Потім, з отриманими результатами, варто звернутися до алерголога. Лікар порадить, яку тактику краще обрати конкретно у вашому випадку. Якщо алерген є дуже специфічним – достатньо буде слідкувати за тим, щоб дитина з ним не контактувала. За необхідності може призначатись алергоспецифічна терапія, яка допоможе позбутись алергії назавжди.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини