MENU

Присутність у будинку собак та котів зменшила ризик розвитку харчової алергії у дітей

299 0

Присутність у будинку собак та котів знизила ризик розвитку харчової алергії у дітей

Зазвичай батьки побоюються, що присутність у будинку чотирилапого вихованця може викликати у дитини алергію, але японські дослідники стверджують: все навпаки.

Результати їхньої роботи опубліковані в журналі PLOS One, інформує UAINFO.org.

У розвинених країнах майже кожна десята дитина страждає від якоїсь харчової алергії, причому захворюваність лише продовжує зростати. Однак, можливо, існує простий спосіб знизити ризик того, що у дитини розвинеться непереносимість молока або апельсинів: достатньо під час вагітності та після пологів активно контактувати з домашніми тваринами.

Читайте також: Як допомогти своєму улюбленцю у випадку харчової алергії: поради ветеринара

Щоб підтвердити це припущення, японські дослідники вивчили дані 66215 дітей, особливу увагу приділивши присутності в будинку тварин та наявності харчових алергій, зафіксованих у віці до трьох років. Приблизно п'ята частина дітей контактувала з кішками та собаками ще в період внутрішньоутробного розвитку, і саме у таких дітей, як показало дослідження, набагато рідше розвивалася харчова алергія.

Діти, які контактували з домашніми собаками, значно рідше відчували алергію на яйця, молоко і горіхи, а діти, які контактували з кішками, набагато рідше страждали на алергію на яйця, пшеницю і сою.

Проте не всі тварини вплинули на дитяче здоров'я: у малюків з вихованцями-хом'ячками (їх було близько 0,9 відсотка) частіше виявлялася алергія на горіхи в порівнянні з тими, у кого взагалі не було домашніх тварин.

Читайте також: Чому не можна спати з котом: народні прикмети

Поки що дослідники не можуть сказати, чи безпосередньо впливає присутність тварин у будинку на ризик розвитку алергічної реакції, чи присутність кішки або собаки позитивно впливає на психологічну обстановку в сім'ї, тим самим знижуючи рівень стресу і зменшуючи проблеми зі здоров'ям. Проте вони сподіваються, що результати їхньої роботи допоможуть у майбутніх дослідженнях механізмів харчової алергії у дітей.

Окремо варто зауважити, що отримані дані не закликають власників хом'ячків позбавлятися вихованців перед народженням дитини: варто лише враховувати всі можливі ризики перед тим, як планувати поповнення в сім'ї.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини