Як допомогти своєму улюбленцю у випадку харчової алергії: поради ветеринара
Не рідко у вашого домашнього улюбленця може розвинутися або проявитися харчова алергія на ті продукти, які він споживає. У цьому разі недостатньо просто прибрати з раціону той чи інший продукт, пише Styler, інформує UAINFO.org.
Що робити у випадку харчової алергії або навіть отруєння у тварин?
Як алергія дає про себе знати
Білок є важливою складовою збалансованого раціону домашньої тварини, адже він є основним будівельним матеріалом для організму. Проте деякі білки імунна система розпізнає як патогенні та починає з ними боротися.
У такому разі можна спостерігати прояви алергії. Частіше за все її ознаки це:
- свербіж
- хронічні розлади шлунково-кишкового тракту (діарея або блювота)
- розчухування шкіри до травматизму (коти частіше вилизуються і чухаються, іноді виникає місцеве облисіння; собаки розчухують і покусують місця свербежу)
Зауважимо, що харчова алергія проявляється не відразу. Часто власники тварин прив'язують діарею, розчухування і випадіння шерсті до нещодавніх змін в раціоні тварини. Проте алергія може розвиватися поступово і проявить себе тільки через місяці або навіть роки.
Як зрозуміти, що саме викликало алергію
Якщо ви помітили зміни в поведінці та самопочутті вашого улюбленця, зверніться до ветеринара. Він перевірить, чи не викликана така реакція інфекціями або блохами. Після цього лікар проведе тест на алерген.
Читайте також: Чому коти одних людей люблять, а інших – ні: як зрозуміти поведінку котячих
На цей період тварині можуть назначити дієту, якої варто суворо дотримуватися. Тому попередьте всіх домашніх і гостей не підгодовувати кота або собаку.
Взагалі алергічну реакцію може викликати будь-який білок рослинного або тваринного походження. Однак найчастіше алергенними для собак та котів бувають яловичина і молочна продукція.
До того ж не забувайте проводити вчасні процедури дегельмінтизації у тварин. Паразити також можуть призводити до порушень у роботі ШКТ та інших систем організму.
Однак не нехтуйте фаховою консультацією лікарів, щоб не зашкодити своєму чотирилапому товаришу.
Читайте також: Вони захопили планету! Або чому всі люблять котиків
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки