MENU

NASA вдалося сфотографувати наслідки одного з найпотужніших вибухів у Всесвіті

573 0

NASA вдалося сфотографувати наслідки одного з найпотужніших вибухів у Всесвіті

Космічному телескопу NASA імені Джеймса Вебба (JWST) вдалося сфотографувати неймовірне видовище, яке було спричинене одним із найпотужніших вибухів у Всесвіті, що відбувся близько 340 років тому. Мова йде про рештки зірки, яка існувала у сузір'ї Кассіопеї.

Про особливості зробленого телескопом NASA знімка розповідає видання Inverse. У 2004 році наслідки вибуху також фотографував телескоп Hubble, але його знімок не йде у порівняння із зробленим JWST. На зробленій світлині видно, як пилові рештки від руйнівної загибелі гігантської зірки світяться вогненно-помаранчевим і червоним кольором при зіткненні з міжзоряним пилом, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org

Рештки катастрофічної передсмертної агонії гігантської зірки отримали назву Кассіопея А і знаходяться на відстані 11 000 світлових років від Землі. Вчені вивчають їх, аби реконструювати дані про життя і смерть зниклої зорі.

Вибух відбувся близько 340 років тому, коли гігантська зірка спалила своє останнє пальне, і без тиску ядерного синтезу, який би протистояв нищівній вазі зірки, її зовнішні шари в одну мить колапсували всередину. Це спричинило один з найбільших і найпотужніших вибухів у Всесвіті, який вивергнув вміст зорі в космос.

Читайте також: Місія з пошуку інопланетного життя незабаром вирушить до крижаних супутників Юпітер

В результаті цього вибуху утворилася наднова, яка, зокрема, цікава тим, що є найновішою в нашій галактиці.

Сьогодні хмара газу і пилу, яка колись була зіркою, уже досягла ширини близько десяти світлових років і розширюється далі. Внаслідок того, що зовнішній край наднової стикається з оболонкою з більш холодного газу і пилу, яка колись оточувала зоряну систему, утворюються пульсації помаранчевого та червоного кольору, які помітні на фотографії, зробленій за допомогою інструменту середнього інфрачервоного діапазону.

Попри те, що фото є кольоровим, насправді воно було зроблено в інфрачервоному спектра, а потім переведено у кольори, які наші очі насправді можуть бачити.

Астрономи сподіваються, що нові дані JWST, які будуть поєднані із даними, отриманими внаслідок довгих років космічних спостережень, дадуть деякі підказки про те, як галактики, подібні до нашої, отримують свої запаси пилу та важких елементів, які необхідні для формування планет та життя.

Читайте також: Телескоп James Webb зробив приголомшливе зображення Урана: з кільцями та полярною шапкою. ВІДЕО

"Важко пояснити походження цього пилу, не звертаючись до наднових зірок, які викидають велику кількість важких елементів у космос", – йдеться у заяві Європейського космічного агентства.

Внаслідок таких вибухів галактикою поширюються "такі елементи, як кальцій, що міститься в наших кістках, і залізо – в нашій крові", а також інші елементи, які створюють нові покоління зірок та планет.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини