MENU

Телескоп James Webb зробив приголомшливе зображення Урана: з кільцями та полярною шапкою. ВІДЕО

845 0

Телескоп James Webb зробив приголомшливе зображення Урана: з кільцями та полярною шапкою. ВІДЕО

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) опублікувало фотографію Урана, зроблену космічним телескопом імені Джеймса Вебба. Як вказують в агентстві, це найдокладніший знімок планети з усіх, які будь-коли вдавалося отримати.

Ефектний кадр розміщено на сайті NASA. Він був зроблений з використанням двох фільтрів та з короткою 12-хвилинною експозицією у лютому 2023 року, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Телескоп James Webb передав унікальні кадри народження зірки

На новому зображенні Урана добре видно 11 із 13 відомих кілець планети, деякі з яких настільки яскраві, що трохи зливаються одне з одним. Що дійсно вразило астрономів, так це той факт, що камера ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) має достатню чутливість, щоб сфотографувати два найближчих до планети кільця.

Також можна розглянути шість із 27 відомих вченим супутників планети-гіганта. Це найяскравіші з місяців; решта занадто тьмяні, щоб їх можна було побачити за відносно коротку 12-хвилинну експозицію.

У NASA уточнюють, що кадр був отриманий за допомогою NIRCam (Near-InfraRed Camera, камера ближнього інфрачервоного діапазону). Коли в 1986 році "Вояджер-2" зробив знімок Урана, то планета на ньому виглядала як "невиразна синьо-зелена куля". Інфрачервоний діапазон та підвищена чутливість телескопа імені Джеймса Вебба дозволяють побачити більше деталей. Вони показують, наскільки динамічною є атмосфера Урану, зазначають у NASA.

Читайте також: У NASA порівняли знімки "Вебба" та "Хаббла": різниця вражає. ФОТО

На знімку видно північний полюс Урану, де зараз пізня весна. Також телескоп зафіксував цікаву особливість полярної шапки Урана – області на полюсі, зверненому до Сонця. Цю шапку можна побачити, коли полюс потрапляє під пряме сонячне проміння влітку. Восени вона зникає.

Як вважають в агентстві, нові дані, отримані за допомогою телескопа James Webb, допоможуть вченим краще зрозуміти це явище. На знімку видно, що у центрі шапки є область посиленої яскравості.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини