Маленькі собаки живуть довше: вчені зробили неочікуване відкриття
Маленькі собаки живуть довше – і це вже не гіпотеза, а доведений факт. Принаймні так вважають вчені з Університету Аделаїди. Вони заявили, що знайшли справжню причину меншої тривалості життя великих порід.
Вся справа в одному з найтяжчих захворювань, до якого більш схильні великі собаки. Детальніше розповіло видання Daily Mail, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Дослідники з Університету Аделаїди проаналізували найпоширеніші причини смерті 164 порід собак різного розміру. Більші тварини мають вищу схильність до онкології.
"Природний захист від раку не встигає за селекційним розведенням масивних собак. Коли ми проаналізували ці набори даних, ми виявили, що більші собаки мають більше шансів померти від раку в молодшому віці порівняно з маленькими собаками", - зазначив автор дослідження доктор Джек да Сілва.
Читайте також: Дорого обійдуться: чотири породи собак, утримання яких б'є по гаманцю. ФОТО
Все пояснюється сумною тенденцією: чим більша середня маса тіла собаки – тим вища вірогідність того, що тварина захворіє на рак.
"Є версія, що зв’язок між розміром тіла собаки та її тривалістю життя може бути спричинений еволюційним відставанням захисту організму від раку, який не в змозі встигати за швидким і недавнім селекційним розведенням більших собак", - наголосив да Сілва.
Трохи статистики: йоркширський тер’єр із середньою вагою 3 кг може прожити до 16 років. Вага англійського мастифу досягає 113 кг, і живе він зазвичай 6-10 років.
Читайте також: Які породи собак найрідкісніші?
Дослідження було опубліковане в The American Naturalist. Менша тривалість життя великих собак пояснюється також більш високою швидкістю метаболізму та схильністю до тяжких хвороб. Чим більша собака, тим вища ймовірність того, що вона матиме онкологію у молодому віці.
Штучна селекція та виведення нових порід призвели до того, що тварини еволюціонували до великих розмірів швидше, ніж це могла дозволити природна еволюція.
"Якщо більша частина ресурсів та енергії організму йде енергії в ріст і розмноження, ви не можете також інвестувати їх у відновлення клітин і захист від раку. Великі собаки не встигли розвинути кращі механізми захисту від раку", — сказав доктор да Сілва.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки