Політична криза в Судані перейшла в стадію військового перевороту. ВІДЕО
В столиці Судану Хартум й низці інших міст спалахнули бої між армією та силами швидкого реагування.
У Судані почалися зіткнення між регулярною армією та угрупованням "Сили оперативної підтримки". У столиці країни – місті Хартум – пролунало кілька вибухів. Про це повідомляє Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Спроби перевороту відбулися після того, як між регулярною суданською армією, яку очолює генерал Абдель Фаттах аль-Буран, і воєнізованим угрупованням "Сили оперативної підтримки" під керівництвом генерал-лейтенанта Мохамеда Хамдана істотно зросла напруженість.
Угруповання "Сили оперативної підтримки" зранку 15 квітня заявило, що нібито взяло під свій контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт Хартума. Також угруповання звинуватило регулярну армію у тому, що вони нібито першими напали. Пізніше організатори державного перевороту заявили, що захопили аеропорти у північному місті Мерові та в Ель-Обейді на заході Судану.
Читайте також: Росія, Китай чи Захід: хто виграє боротьбу за країни Африки?
Зі свого боку, командування регулярної армії заявило, що військово-повітряні сили проводять операції проти "Сил оперативної підтримки". Очевидці повідомляють, що у столиці Судану бачили бронетехніку та чули вогонь із важкої зброї біля штабів армії та угруповання "Сили оперативної підтримки".
Також відомо, що зіткнення сталися у житлових кварталах, через що постраждали мирні жителі.
Про сутички в столиці Хартумі та ще кількох містах повідомляє також турецьке інформагентство "Анадолу".
Читайте також: Президент Південного Судану обмочився в прямому ефірі під час виконання гімну. ВІДЕО
"Протиріччя, що мали місце між різними силовими структурами африканської країни в останні місяці, переросли у відкрите збройне протистояння на вулицях Хартума та інших міст Судану", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що обидві сторони використовують важке озброєння, через що столицю окутав густий дим. Сутички відзначаються й в інших містах, наприклад в Умдурмані, Бахрі та Мараві.
Посольство Туреччини закликало своїх громадян не покидати домівок, а дипмісія рекомендує утриматись від подорожей до Судану без нагальної потреби.
#Sudan : residents of #Khartoum woke up this morning to the sound of gunfire and plumes of smoke rising into the air as clashes appear to have erupted in the capital city.
— Thomas van Linge (@ThomasVLinge) April 15, 2023
These armed confrontations follow weeks of rising tensions between the SAF and RSF military factions. pic.twitter.com/QXQXRsGnzi
Судан - одна з найбільш нестабільних держав Африки. У 2011 році країна розпалася на дві незалежні держави – власне Судан і Південний Судан.
У квітні 2019 року в Судані відбувся військовий переворот, в результаті якого був усунений від влади президент Омар Башир. Він досі перебуває під арештом. У країні було створено нові органи влади, підконтрольні військовим.
Восени 2021 року відбувся новий переворот, який змістив формальний цивільний уряд, до влади прийшов генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан. Після цього країна пережила ще ряд політичних потрясінь і скандалів у вищому керівництві держави.
Читайте також: Міжнародні компанії Пригожина заробили йому $250 мільйонів попри санкції – FT
Примітно, що Росія вже довгий час намагається встановити свій політичний вплив в Судані, але військові перевороти в країні цьому перешкоджають.
Як пише The Africa Report, сили швидкого реагування співпрацюють з російською ПВК "Вагнер". Вони мають спільне підприємство Meroe Gold з видобутку корисних копалин, зокрема золота. Їх співпраця допомогла збільшити запаси золота Центробанку Росії, які були необхідні для витрат на вторгнення в Україну.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки